Zavřít

BETA VERZE PORTÁLU JE JIŽ K DISPOZICI!

Vyzkoušejte si BETA verzi evropského portálu e-Justice a dejte nám vědět, jak se Vám s ní pracuje!

 
 

Cesta

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Pokud se má o mé žádosti rozhodnout v této zemi

Systémy odškodňování dostupné v zemích EU


V článku 12 Odkaz se otevře v novém okně.směrnice o odškodňování se požaduje, aby každá země EU zavedla vnitrostátní systém odškodňování všech obětí úmyslných násilných trestných činů. Podle tohoto práva mají všechny oběti úmyslných násilných trestných činů přístup k vnitrostátnímu systému odškodňování země, na jejímž území byl trestný čin spáchán.

Zde můžete nalézt informace o systémech odškodňování, které jsou dostupné v zemích EU.

Některé země poskytují přístup k odškodnění i svým státním příslušníkům, kteří jsou obětí trestného činu spáchaného v zahraničí. Na tento aspekt se pravidla EU v současné době nevztahují.

Podle směrnice o odškodňování můžete požadovat odškodnění od země EU, ve které byl trestný čin spáchán, pokud v ní žijete (vnitrostátní případ), nebo pokud žijete v jiné zemi EU (přeshraniční případ).

Doporučujeme proto konzultovat informace týkající se země, ve které byl trestný čin spáchán.

Chcete-li získat podrobné informace týkající se některé země, zvolte si její vlaječku.


Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.
S ohledem na vystoupení Spojeného království z Evropské unie probíhá aktualizace těchto internetových stránek. Pokud zde najdete obsah, který zatím neodráží vystoupení Spojeného království z EU, není to záměr. Tato situace bude v dohledné době napravena.

Poslední aktualizace: 08/10/2020