Close

BETA VERSION OF THE PORTAL IS NOW AVAILABLE!

Visit the BETA version of the European e-Justice Portal and give us feedback of your experience!

 
 

Navigation path

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Informácie o vnútroštátnych nástrojoch - Slovinsko

This page has been machine translated and its quality cannot be guaranteed.

The quality of this translation has been assessed as: unreliable

Do you consider this translation useful?


V Slovinsku systému od roku 1.5.2011 s 11 videokonferenčim vybavenie zasadacích miestnostiach na okresných súdoch, v 11 strediskách sociálnej práce inštitútu väzby v pokojnej, jedno zariadenie na použitie policajnými silami. Pre ostatné súdy a strediská sociálnych služieb, ktoré ešte nedisponujú vlastným systémom, existujú aj 3 mobilných zariadení.

Slovinsko zahrnulo systematické využívanie videokonferenčných systémov medzi projekty, ktoré majú členské štáty realizovať v období 2009 – 2013. Tento projekt je oprávnený na 85 % financovanie z Európskeho sociálneho fondu.

Je to veľmi dôležitý prínos pre slovinský systém súdnictva, ktoré bude aktívne využívanie videokonferenčných systémov ahèili výsluch svedkov, odborníkov, detí, hospitalizovaných pacientov alebo domovoch dôchodcov, väzňov a ostatných účastníkov konania na diaľku, najväčšie úspory budú v prípade konaní s cezhraničným prvkom, ak je pojednávanie aj „upravené“ na účastníkov konania alebo svedkov v zahraničí, ktoré teda nie sú potrebné cestovať do zahraničia v Slovinsku na Súdny dvor, aby urobil vyhlásenie ani nebude vypočutý, ako to možno uskutočniť prostredníctvom videokonferencie.

Vc_equipment_ver_ 1_si_en (32 kB)PdfEN


Toto je strojový preklad obsahu. Vlastník tejto webovej lokality nenesie žiadnu zodpovednosť ani inak neručí za kvalitu strojového prekladu.

Posledná aktualizácia: 26/11/2015