Zatvori

BETA VERZIJA PORTALA SADA JE DOSTUPNA!

Posjetite BETA verziju europskog portala e-pravosuđe i pošaljite nam povratne informacije!

 
 

Navigacijski put

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Informácie o vnútroštátnych nástrojoch - Slovinsko

Ova je stranica strojno prevedena i njezina kvaliteta nije zajamčena.

Kvaliteta ovog prijevoda ocijenjena je kao: nepouzdana

Smatrate li ovaj prijevod korisnim?


V Slovinsku bolo od 1.5.2011 11 diskusných miestností na okresných súdoch, 11 centier sociálnych služieb, väzenská služba Dob pri Mirni, jedno zariadenie používané políciou vybavené videokonferenčným systémom. 3 mobilné zariadenia sú k dispozícii aj na videokonferencie v inom súde alebo centre sociálnej práce, kde ešte nemajú pevný systém.

Slovinsko zahrnulo systematické využívanie videokonferenčných systémov medzi projekty, ktoré majú členské štáty realizovať v období rokov 2009 až 2013. Tento projekt je oprávnený na 85-percentné financovanie z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

Využívanie videokonferenčných systémov patrí medzi prednosti slovinského súdneho systému, pretože uľahčuje a zjednodušuje účasť na súdnom pojednávaní pre svedkov, odborníkov, detí, hospitalizovaných pacientov, osôb ubytovaných v hospicoch a v domovoch dôchodcov, väzňov a takisto zjednodušuje ďalšie úkony, ktoré je potrebné vykonať mimo miesta konania súdu. Osobitný prínos majú tieto systémy v prípade cezhraničných sporov, nakoľko zúčastneným stranám zjednodušujú účasť na pojednávaní – namiesto cestovania do Slovinska sa môžu zapojiť do súdneho pojednávania, ktoré sa uskutočňuje formou videokonferencie.

VC_equipment_ver_1_si_skPDF(32 Kb)SK


Toto je strojový preklad obsahu. Vlastník tejto webovej lokality nenesie žiadnu zodpovednosť ani inak neručí za kvalitu strojového prekladu.

Posledná aktualizácia: 16/11/2020