Zavřít

BETA VERZE PORTÁLU JE JIŽ K DISPOZICI!

Vyzkoušejte si BETA verzi evropského portálu e-Justice a dejte nám vědět, jak se Vám s ní pracuje!

 
 

Cesta

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Teismų sistemos - Austrija

Tento text byl přeložen strojově. Za kvalitu překladu neručíme.

Kvalita tohoto překladu byla ohodnocena známkou: špatná

Jak byste ohodnotili kvalitu tohoto překladu?

Šiame skyriuje apžvelgiami Austrijos teismai.


Teisėtvarkos sistema. teismų sistema

Be įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios, teisminės institucijos laikomos trečiuoju šalies, kurioje laikomasi teisinės valstybės principų, valdymo ramsčiu. Federaliniame konstituciniame įstatyme (Bundes-Verfassungsgesetz) nustatyta, kad bendroji jurisdikcija priklauso federalinei vyriausybei. Teismų sistema yra atskirta nuo vykdomosios valdžios visais lygmenimis. Šiai teisingumo vykdymo sričiai, kurią be nurodymų vykdo teisminės institucijos, taikomos specialios taisyklės.

Be Federalinės teisingumo ministerijos, Austrijos teismus sudaro bendrosios kompetencijos teismai, prokuratūros, kalėjimai (kalėjimai ir teismo kalėjimai) ir probacijos tarnyba, kurią daugiausia teikia privati institucija:

  1. Bendrosios kompetencijos teismai yra valstybės institucijos, kurios pagal oficialią procedūrą sprendžia dėl pilietinių teisių ir pareigų ir baudžiamųjų kaltinimų. Jie įsteigti įstatymu ir juos sudaro nepriklausomi ir nešališki teisėjai, kurių negalima atleisti ar perkelti ir kurie yra saistomi tik teisinės sistemos.
  2. Prokuratūros yra nuo teismų atskirtos specialios įstaigos. Pagrindinė jų užduotis – atstovauti viešajam interesui administruojant baudžiamąją teiseną. Jie vadovauja ikiteisminiam tyrimui, pareiškia kaltinimus ir vykdo baudžiamąjį persekiojimą baudžiamajame procese. Prokurorai yra bendrosios kompetencijos teismų įstaigos.
  3. Kalėjimai yra atsakingi už laisvės atėmimo bausmių vykdymą ir priemonių vykdymą.
  4. Bandomojo laikotarpio paslaugos taip pat yra teismų sistemos dalis. Jie rūpinasi lygtinėmis bausmėmis nuteistais asmenimis ir lygtinai paleistais kaliniais. Dauguma šių užduočių buvo perduotos privačioms asociacijoms, tačiau jas prižiūri Federalinė teisingumo ministerija.

Teisingumo vykdymui vadovauja federalinis teisingumo ministras; Jis pavaldus Federalinei teisingumo ministerijai, kuri yra viena iš aukščiausiųjų federalinės vyriausybės administracinių institucijų. Federalinis teisingumo ministras yra Federalinės vyriausybės narys ir vykdo visų susijusių savo departamento tarnybų politinį koordinavimą, valdymą ir aukščiausią priežiūrą.

Austrijoje veikia ne tik bendrosios kompetencijos teismai, bet ir Konstitucinis Teismas ir Administracinis teismas, o nuo 2014 m. sausio 1 d. – administraciniai teismai. Federaliniu lygmeniu buvo įsteigtas Federalinis administracinis teismas ir Federalinis finansų teismas, kurių būstinė yra Vienoje, taip pat būstinės yra kituose miestuose. Be to, kiekvienoje žemėje įsteigtas atskiras Žemės administracinis teismas. Jie visi nėra Austrijos teismų sistemos nariai.

Bendrosios jurisdikcijos lygiai

  • Apylinkių teismai,
  • Apygardų teismai (taip pat žinomi kaip pirmosios instancijos teismai)
  • Aukštesnieji regioniniai teismai (taip pat vadinami antrosios instancijos teismais)
  • Aukščiausiasis Teismas

Teisės duomenų bazės

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasAustrijos teisingumo portale pateikiama bendra informacija apie Austrijos teismų sistemą.

Ar duomenų baze galima naudotis nemokamai?

Taip, prieiga prie Austrijos Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasteisingumo portalo yra nemokama.


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 30/07/2020