Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Žemės kadastrai Europos lygmeniu

Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (anglų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.


 

Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Šiame skirsnyje trumpai pristatoma Europos žemės informacinė tarnyba (EULIS) ir Europos žemės registrų asociacija (ELRA) – du Europos lygmeniu veikiantys žemės registrų tinklai.


Kas yra ELRA?

ELRA yra pagal Belgijos teisę įsteigta ne pelno asociacija, kuriai priklauso 29 organizacijos, atstovaujančios 22 Europos valstybių narių žemės registrams. Pagrindinis jos tikslas – žemės registravimo procedūrų tobulinimas ir informavimas apie jų svarbą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose.

Kokią informaciją galima rasti ELRA?

Pagrindinis ELRA tikslas ir misija – žemės registravimo procedūrų tobulinimas ir informavimas apie jų svarbą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose.

Pagal partnerystės pagrindų susitarimą su ES lygmens tinklais ELRA organizuoja įvairias renginius, pavyzdžiui, seminarus, kuriuose aptartas Europos reglamentų dėl žemės registrų poveikis ir jų klientai.

Be to, ELRA plėtoja žemės registrų sąveikos projektą IMOLA (angl. Interoperability for Land Registers), kurį iš dalies finansuoja Europos Komisija.

Remiantis ELRA tinklo patirtimi ir ELNR kontaktiniais punktais, pagal šį projektą rengiamas elektroninis šablonas (Europos žemės registro dokumentas arba ELRD (angl. European Land Registry Document)), kuris gali būti naudojamas bet kurios valstybės narės žemės registro informacijai paskelbti.

Dar vienas svarbus ELRA projektas yra CROBECO (angl. Cross Border e-Conveyancing) – nuosavybių teisių perdavimo elektroninėmis priemonėmis projektas, skirtas tarpvalstybiniam registravimui užsienio žemės registruose; jis finansuojamas iš specialios civilinės teisenos programos. Šio projekto tikslas – sudaryti geresnes sąlygas Europos nekilnojamojo turto rinkoje suteikiant paramą užsieniečiams, įsigyjantiems ES (antrą) būstą.

Daugiau informacijos rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRA svetainėje.

ELRN

2010 m. ELRA sistemos jos nariai sukūrė jos atšaką Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRN (Europos žemės registrų tinklą, angl. European Land Registry Network). Siekiant palengvinti tarpusavio bendradarbiavimą ir net galimą integraciją ateityje, pasirinkta panaši į Europos teisminį tinklą struktūra. Šiuo metu prie tinklo jau prisijungė 22 ELRA narės iš 19 valstybių narių. Kiekviena organizacija paskiria tinklo kontaktiniu asmeniu registratorių – žemės registro tarnautoją, kuris gerai išmano teises į žemę ir žemės registravimą.

Nuo 2012 m. ELNR sukūrė priemones, leidžiančias lengviau pasinaudoti šio tinklo paslaugomis Europos lygmeniu – tai septynios informacijos suvestinės, kuriose aptarti tokie klausimai kaip žemės registrų viešumas, Europos paveldėjimo pažymėjimas ar paslėpti mokesčiai.

Daugiau informacijos rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRN svetainėje.


Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.

Paskutinis naujinimas: 25/05/2018