Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Žemės kadastrai Europos lygmeniu


Šiame skirsnyje trumpai pristatoma Europos žemės informacinė tarnyba (EULIS) ir Europos žemės registrų asociacija (ELRA) – du Europos lygmeniu veikiantys žemės registrų tinklai.


Kas yra EULIS?

EULIS tarnyba (Europos žemės informacinė tarnyba) – interneto portalas, suteikiantis prieigą prie Europos Sąjungos šalių žemės registrų.

Jame Europos profesionalūs klientai gali susirasti informaciją apie žemę ir kitą nuosavybę. Be to, šiame portale sukaupta įvairios informacijos – čia galima susipažinti su skirtingomis įvairių šalių žemės registravimo sąlygomis.

Dabar EULIS tinkle teikiama penkių ES valstybių narių nacionalinių žemės registrų informacija apie žemę ir kitą nuosavybę. Dar dešimt ES valstybių narių kol kas atlieka prisijungimui prie EULIS tarnybos reikiamus darbus – vienoms liko mažiau, kitoms daugiau. EULIS interneto svetainėje taip pat pateikiami visų ES oficialių žemės registrų organizacijų kontaktiniai duomenys ir nuorodos į jų interneto svetaines.

Kokią informaciją galima rasti EULIS?

EULIS interneto svetainėje pateikiamos nuorodos į visus Europos žemės registrus ir informacija apie juos. EULIS tarnyba suteikia paprastą internetinę prieigą prie visų dalyvaujančių šalių teikiamos oficialios informacijos apie žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą. Žemės registrų organizacijos teikia informaciją apie nekilnojamąjį turtą EULIS portalui ir taip ją platina.

Registruoti žemės registrų vartotojai gali ieškoti informacijos apie žemę ir kitą nuosavybę bet kuriame prie EULIS prijungtame registre, atlikdami paiešką vietos tarnyboje; jie gali naudotis vadovais ir kreiptis pagalbos į klientų aptarnavimo atstovus. Galima tiesiogiai internetu atsisiųsti paieškos rezultatus ir juos peržiūrėti. Vartotojai atsiskaito pagal įprastą nacionalinę apmokėjimo tvarką.

Be to, tarnyba internetu pateikia kiekvienos dalyvaujančios šalies suteiktą pagrindinę informaciją apie teisinį reglamentavimą, registravimą, žemės perleidimo sandorius ir hipotekos paskolų teikimo procesą, teikiamas paslaugas ir institucijų funkcijas bei pareigas žemės perleidimo procese. Informacija apie kiekvieną šalį gali būti naudinga atliekant paiešką registre, taip pat naudojama kaip bendra informacija apie vietos sąlygas. Be to, EULIS sukūrė bendrą terminologijos ir vertimo priemonę, padedančią suprasti skirtingas ES naudojamas žemės teisės koncepcijas.

Daugiau informacijos rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEULIS svetainėje.

Kas yra ELRA?

ELRA yra pagal Belgijos teisę įsteigta ne pelno asociacija, kuriai priklauso 29 organizacijos, atstovaujančios 22 Europos valstybių narių žemės registrams. Pagrindinis jos tikslas – žemės registravimo procedūrų tobulinimas ir informavimas apie jų svarbą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose.

Kokią informaciją galima rasti ELRA?

Pagrindinis ELRA tikslas ir misija – žemės registravimo procedūrų tobulinimas ir informavimas apie jų svarbą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose.

Pagal partnerystės pagrindų susitarimą su ES lygmens tinklais ELRA organizuoja įvairias renginius, pavyzdžiui, seminarus, kuriuose aptartas Europos reglamentų dėl žemės registrų poveikis ir jų klientai.

Be to, ELRA plėtoja žemės registrų sąveikos projektą IMOLA (angl. Interoperability for Land Registers), kurį iš dalies finansuoja Europos Komisija.

Remiantis ELRA tinklo patirtimi ir ELNR kontaktiniais punktais, pagal šį projektą rengiamas elektroninis šablonas (Europos žemės registro dokumentas arba ELRD (angl. European Land Registry Document)), kuris gali būti naudojamas bet kurios valstybės narės žemės registro informacijai paskelbti.

Dar vienas svarbus ELRA projektas yra CROBECO (angl. Cross Border e-Conveyancing) – nuosavybių teisių perdavimo elektroninėmis priemonėmis projektas, skirtas tarpvalstybiniam registravimui užsienio žemės registruose; jis finansuojamas iš specialios civilinės teisenos programos. Šio projekto tikslas – sudaryti geresnes sąlygas Europos nekilnojamojo turto rinkoje suteikiant paramą užsieniečiams, įsigyjantiems ES (antrą) būstą.

Daugiau informacijos rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRA svetainėje.

ELRN

2010 m. ELRA sistemos jos nariai sukūrė jos atšaką Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRN (Europos žemės registrų tinklą, angl. European Land Registry Network). Siekiant palengvinti tarpusavio bendradarbiavimą ir net galimą integraciją ateityje, pasirinkta panaši į Europos teisminį tinklą struktūra. Šiuo metu prie tinklo jau prisijungė 22 ELRA narės iš 19 valstybių narių. Kiekviena organizacija paskiria tinklo kontaktiniu asmeniu registratorių – žemės registro tarnautoją, kuris gerai išmano teises į žemę ir žemės registravimą.

Nuo 2012 m. ELNR sukūrė priemones, leidžiančias lengviau pasinaudoti šio tinklo paslaugomis Europos lygmeniu – tai septynios informacijos suvestinės, kuriose aptarti tokie klausimai kaip žemės registrų viešumas, Europos paveldėjimo pažymėjimas ar paslėpti mokesčiai.

Daugiau informacijos rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasELRN svetainėje.


Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.

Paskutinis naujinimas: 14/02/2018