Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Žemės kadastrai valstybėse narėse - Italija

Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (italų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.

Šiame skyriuje apžvelgiamas Italijos žemės kadastras.


Kokią informaciją galima rasti Italijos žemės kadastre?

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasItalijos žemės kadastrus tvarko ekonominės veiklos nevykdanti Teritorinė agentūra (Agenzia del Territorio), kurios veiklą kontroliuoja Ekonomikos ir finansų ministerija. Ši įstaiga taip pat atlieka kadastro (nuosavybės registravimo) funkcijas.

Kadastruose pateikiama informacija apie nuosavybės ir kitų teisių perleidimo dokumentus, taip pat apie hipotekos nustatymą ir panaikinimą.

Be to, autonominė Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasTrento ir Bolcano provincija turi savo registrą. Jame daugiausia teikiama kadastrinė (nuosavybės) informacija.

Ar Italijos žemės kadastru galima naudotis nemokamai?

Už naudojimąsi kadastru imamas mokestis. Todėl norint internetu pasinaudoti kadastru, reikia iš anksto užsiregistruoti Italijos pašto sistemos (Poste Italiane) finansinių paslaugų interneto sistemoje.

Trento ir Bolcano provincijos registru gali naudotis tik registruoti naudotojai.

Kaip atlikti paiešką Italijos žemės kadastre?

Žemės kadastruose saugoma informacija suskirstyta pagal subjektą (fizinis arba juridinis asmuo). Paiešką galima atlikti pagal asmenį, turtą arba nuosavybės dokumentą.

Italijos žemės kadastro istorija

1986 m. informacijos registravimą pradėta kompiuterizuoti. Iš esmės reorganizavus Finansų ministeriją, Italijos kadastras ir žemės registrai sujungti į vieną, 1995 m. prasidėjo elektroninis duomenų perdavimas. Po paskutinės esminės finansų administravimo reformos įkurtos keturios nepriklausomos mokesčių agentūros (įskaitant Teritorinę agentūrą (Agenzia del Territorio), pradėjusią veikti 2001 m. sausio 1 d.). Pradėta kompiuterizuoti vis daugiau paslaugų ir sukurta dabartinė elektroninė informacijos sistema, pradėjusi veikti 2007 m. pradžioje.


Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.

Paskutinis naujinimas: 13/10/2020