Aizvērt

IR PIEEJAMA PORTĀLA BETA VERSIJA!

Apmeklējiet Eiropas e-tiesiskuma portāla BETA versiju un sniedziet atsauksmes par savu pieredzi!

 
 

Navigācijas ceļš

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Zemes reģistri dalībvalstīs - Itālija

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šai lapai nesen tika atjaunināta oriģinālvalodas itāļu versija. Mūsu tulkotāji pašlaik gatavo versiju valodā, kuru esat izvēlējies.

Šajā sadaļā ir sniegts pārskats par Itālijas zemesgrāmatu.


Ko Itālijas zemesgrāmata piedāvā?

Saite atveras jaunā logāItālijas zemesgrāmatu uztur Teritoriālā aģentūra (Agenzia del Territorio), kas ir valsts iestāde bez saimnieciska rakstura un kas darbojas Ekonomikas un finanšu ministrijas uzraudzībā, kā arī veic pienākumus saistībā ar kadastru (īpašumu).

Zemesgrāmatā sniegta informācija par īpašumtiesību un citu zemes īpašuma tiesību nodošanas aktiem, kā arī informācija par hipotēku izveidošanu vai anulēšanu.

Turklāt Saite atveras jaunā logāTrento un Bolcāno autonomā province ir izveidojusi savu zemesgrāmatu. Tajā galvenokārt ir sniegta kadastrālā (īpašuma) informācija.

Vai piekļuve Itālijas zemesgrāmatai ir bez maksas?

Lai piekļūtu zemesgrāmatai, nepieciešams samaksāt nodokli. Tādejādi pirms tiešsaistē piekļūt zemesgrāmatai, nepieciešams reģistrēties Poste Italiane (Itālijas pasta sistēmas) tiešsaistes finanšu pakalpojumiem.

Trento un Bolcāno provinces zemesgrāmata ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem.

Kā veikt meklējumus Itālijas zemesgrāmatā

Zemesgrāmatā ievietotā informācija ir sakārtota pēc subjekta (fiziska vai juridiska persona). Informāciju iespējams meklēt pēc personas, īpašuma vai akta.

Itālijas zemesgrāmatas vēsture

Reģistrētās informācijas datorizēšana sākās 1986. gadā. Pēc Finanšu ministrijas lielas pārstrukturēšanas Itālijas kadastru un zemesgrāmatu iekļāva vienā pārvaldē, un 1995. gadā sāka datu elektronisko pārsūtīšanu. Pēdējās visaptverošās finanšu pārvaldības reformas laikā izveidoja četras autonomas nodokļu aģentūras (tostarp Agenzia del Territorio, kas darbojas no 2001. gada 1. janvāra). Palielinājās datorizēto pakalpojumu skaits, kurus apvienoja pašreizējā elektroniskajā informācijas sistēmā, kas sāka darboties 2007. gada sākumā.


Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.

Lapa atjaunināta: 13/10/2020