Zavřít

BETA VERZE PORTÁLU JE JIŽ K DISPOZICI!

Vyzkoušejte si BETA verzi evropského portálu e-Justice a dejte nám vědět, jak se Vám s ní pracuje!

 
 

Cesta

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Systémy vzdělávání právníků v členských státech


Hlavními organizátory koncipientské právní praxe (dále jen „právní praxe“) jsou v členských státech EU advokátní komory, soukromí advokáti nebo advokátní kanceláře, poskytovatelé odborné přípravy a vysoké školy. V některých členských státech tuto úlohu plní odvolací soudy a ministerstvo spravedlnosti. Dohled nad soustavnou odbornou přípravou, pokud existuje, zajišťují advokátní komory.


Zde jsou informační přehledy popisující systémy vzdělávání právníků v členských státech EU. Mohou být užitečné pro národní advokátní komory a pro porovnání odborné přípravy advokátů, kteří chtějí uplatnit své právo na svobodu usazování v jiném členském státě.

Informační přehledy zpracovaly Odkaz se otevře v novém okně.Rada evropských advokátních komor (CCBE) a Odkaz se otevře v novém okně.Evropské centrum pro soudce a právníky EIPA v rámci pilotního projektu zaměřeného na evropské justiční vzdělávání. Pro více informací klikněte zde.


Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.

Poslední aktualizace: 01/02/2020