Zavřít

BETA VERZE PORTÁLU JE JIŽ K DISPOZICI!

Vyzkoušejte si BETA verzi evropského portálu e-Justice a dejte nám vědět, jak se Vám s ní pracuje!

 
 

Cesta

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Systémy vzdělávání právníků v členských státech

Upozorňujeme, že výchozí angličtina verze této stránky byla v nedávné době aktualizována. Na překladu do jazyka, ve kterém se vám stránka právě zobrazuje, zatím pracujeme.


 

Do jazyka, který máte právě nastavený, úřední překlad neexistuje.
Zde je k dispozici strojový překlad. Upozorňujeme, že má pouze orientační charakter. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Hlavními poskytovateli vzdělávání v rámci koncipientské právní praxe jsou v členských státech EU advokátní komory, advokátní kanceláře nebo společnosti. V některých členských státech plní tyto úkoly odvolací soudy nebo ministerstvo spravedlnosti. Dohled nad dalším vzděláváním a soustavnou odbornou přípravou, pokud existuje, zajišťují advokátní komory.


Zde jsou uvedeny informace popisující systémy vzdělávání právníků v členských státech EU. Mohou být užitečné pro národní advokacii a pomáhají porovnat vzdělávání právníků, kteří chtějí využít své právo svobody usazování v jiném členském státě.

Informace zpracovala Rada evropských advokátních komor (CCBE) a Evropské centrum pro soudce a právníky EIPA v rámci pilotního projektu o evropském justičním vzdělávání. Pro více informací klikněte zde.


Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.

Poslední aktualizace: 20/09/2018