Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Systemy szkoleń adwokatów w państwach członkowskich


W państwach członkowskich UE aplikacje prawnicze prowadzone są głównie przez izby zrzeszające prawników, spółki prawnicze, indywidualne kancelarie prawnicze, instytucje szkoleniowe i uniwersytety. W niektórych państwach członkowskich zadanie to wykonują sądy apelacyjne i ministerstwo sprawiedliwości. Nadzór nad szkoleniem zawodowym, o ile w danym państwie członkowskim go ustanowiono, sprawuje izba zrzeszająca prawników.


W poniższych zestawieniach informacji przedstawiono systemy szkolenia prawników w państwach członkowskich UE. Informacje te mogą być przydatne zarówno dla krajowych zrzeszeń prawników, jak i dla tych prawników, którzy zamierzają skorzystać z przysługującej im swobody przedsiębiorczości w innym państwie członkowskim i w tym w celu poszukują informacji porównawczych na temat poszczególnych systemów szkolenia zawodowego.

Zestawienia informacji przygotowały Link otworzy się w nowym oknieRada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) orazLink otworzy się w nowym oknieEuropejskie Centrum Sądownictwa i Zawodów Prawniczych Europejskim Instytucie Administracji Publicznej (EIPA), w ramach projektu pilotażowego dotyczącego szkolenia kadr wymiaru sprawiedliwości. Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Stroną zarządza Komisja Europejska. Informacje na tej stronie nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Komisji Europejskiej, nie ponosi ona również odpowiedzialności za wszelkie informacje, dane czy odniesienia na niej zawarte. Więcej informacji na temat praw autorskich odnoszących się do stron UE znajduje się na stronie „Informacje prawne”.

Ostatnia aktualizacja: 01/02/2020