Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Ieškiniai dėl išlaikymo

Per visą ekraną Spausdinti

Puslapis į jūsų pasirinktą kalbą šiuo metu verčiamas.
Jis jau išverstas į šias kalbas: anglų.

Jei pageidaujate pateikti ieškinį dėl išlaikymo, pavyzdžiui, prašydami mėnesinio išlaikymo vaikui iš su vaiku negyvenančio tėvo, pagal ES teisę galite kreiptis į savo valstybės teismą, kad būtų nustatyta skolininko pareiga mokėti išlaikymo išmoką ir apskaičiuotas alimentų dydis. Toks sprendimas bus neabejotinai pripažintas kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.


Europos teisminis tinklas civilinėse ir komercinėse bylose

Norėdami gauti išsamios informacijos, pasirinkite vieną iš dešinėje pusėje nurodytų žymų.

Nuo 2011 m. birželio mėn. taikytinos naujos taisyklės

Nuo 2011 m. birželio mėn. bus taikomos Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasnaujos taisyklės dėl išlaikymo. Jomis bus toliau užtikrinama teisminė išlaikymo kreditoriaus apsauga, sudarant jam sąlygas paduoti skolininką į savo valstybės teismą. Be to, visi valstybių narių teismų priimti sprendimai dėl išlaikymo bus nesunkiai pripažįstami Europos Sąjungoje ir juos be papildomų formalumų bus galima vykdyti visose valstybėse narėse. Galiausiai išlaikymo kreditoriai ir skolininkai galės pasinaudoti valstybių narių siūloma administracine pagalba.

Tais atvejais, kai išlaikymo išmoką turi mokėti arba gauti valstybėje, kuri nėra ES narė, gyvenantis asmuo, išieškoti išlaikymo išmokas galima pasitelkiant Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasKonvenciją dėl tarptautinio vaikų ir kitokių šeimos išlaikymo išmokų išieškojimo ir Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasProtokolą dėl išlaikymo prievolėms taikytinos teisės tose ES nepriklausančiose valstybėse, kurios yra šios Konvencijos Susitariančiosios Šalys.


Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.

Paskutinis naujinimas: 03/12/2014