Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Orzecznictwo państwa członkowskiego - Luksemburg

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej francuski. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.

 

Oficjalne tłumaczenie przeglądanej wersji językowej nie istnieje.
Tutaj znajdą Państwo tłumaczenie maszynowe tego tekstu. Ma ono charakter wyłącznie orientacyjny. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Na niniejszej stronie przedstawiono informacje dotyczące orzecznictwa w Luksemburgu.


Orzecznictwo udostępnione na stronie internetowej

Sposób przedstawienia orzeczeń / Tytuły

Orzeczenia sądowe są dostępne w internecie według daty lub sygnatury.

Formaty

Orzecznictwo jest dostępne w formacie Word lub PDF.

Sądy, których to dotyczy

Strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości zawiera część poświęconą Link otworzy się w nowym oknieTrybunałowi Konstytucyjnemu (Link otworzy się w nowym oknieCour Constitutionnelle), poprzez którą można również uzyskać dostęp do orzeczeń tego sądu.

Strona internetowa Link otworzy się w nowym oknieSądu i Trybunału Administracyjnego Luksemburga (Link otworzy się w nowym oknieCour et Tribunal Administratifs du Luxembourg) zawiera również bazę danych orzeczeń obu tych instancji.

Na stronie internetowej administracji sądowej można sprawdzić orzeczenia (z których usunięto dane osobowe) wydane przez Trybunał Konstytucyjny, Sąd Kasacyjny i sądy administracyjne.

Dalsze postępowanie

Dostępne są również informacje na temat:

  • środków odwoławczych;
  • stanu sprawy (np. sprawa w toku);
  • wyniku środków odwoławczych;
  • prawomocności wydanych orzeczeń;
  • dalszego postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Sądem i Trybunałem Administracyjnym.

Orzecznictwo Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu i Trybunału Administracyjnego jest publikowane w Link otworzy się w nowym oknieportalu luksemburskiego wymiaru sprawiedliwości i na stronie internetowejLink otworzy się w nowym okniesądów administracyjnych.

Zasady dotyczące publikacji

Sprawy dotyczące zagadnień konstytucyjnych muszą być opublikowane w Link otworzy się w nowym oknieDzienniku Urzędowym („Memorial”).

Przydatne linki

Link otworzy się w nowym oknieSądy administracyjne

Link otworzy się w nowym oknieMinisterstwo Sprawiedliwości

Link otworzy się w nowym okniePortal luksemburskiego wymiaru sprawiedliwości


Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Ostatnia aktualizacja: 10/06/2016