Orzecznictwo państwa członkowskiego - Niemcy

Herstellen

De tekst op deze pagina is een automatische vertaling. De kwaliteit wordt niet gegarandeerd.

De kwaliteit van deze vertaling werd beoordeeld als: onbetrouwbaar

Vindt u deze vertaling nuttig?

Na tej stronie przedstawiono przegląd orzecznictwa w Niemczech.


Organom sądowym powierza się prawo do sprawiedliwości; jest on wykonywany przez Federalny Trybunał Konstytucyjny, sądy federalne i sądy 16 krajów związkowych (zob. art. 92 GG).

Internetowa baza orzecznictwa

W internecie dla zainteresowanych obywateli Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów (Bundesministerium der Link otworzy się w nowym oknie Justiz und für Verbraucherschutz) wydaje decyzje w internecie dla zainteresowanych obywateli bezpłatnie od Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, sądów najwyższych rządu federalnego oraz Federalnego Sądu Patentowego od 2010 r.

Niezależnie od tego, Federalny Trybunał Konstytucyjny i sądy federalne podejmują decyzje dotyczące niekomercyjnych zastosowań dostępnych nieodpłatnie na swoich stronach internetowych. Komunikaty prasowe są również publikowane na stronie internetowej, która dostarcza informacji na temat istotnych nierozstrzygniętych spraw i ich wyniku.

Jako że Republika Federalna Niemiec jest państwem federalnym, kraje związkowe regulują publikację swoich orzeczeń sądowych. Na tej podstawie powołały własne strony internetowe, które są powiązane Link otworzy się w nowym oknie z portalem wymiaru sprawiedliwości w Federacji i państwach federalnych.

Powiązane linki

Link otworzy się w nowym oknieOrzecznictwo w sprawie internetowego
Link otworzy się w nowym oknie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Federalnego Trybunału
Link otworzy się w nowym oknie AdministracyjnegoLink otworzy się w nowym oknie Federalnego
Trybunału Sprawiedliwości Federalnego Sądu Najwyższego

Link otworzy się w nowym oknie FederalnegoLink otworzy się w nowym oknie
Trybunału Pracy
Link otworzy się w nowym oknie,
Link otworzy się w nowym oknie Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, Federalnego Sądu Najwyższego oraz portalu „
e-Sprawiedliwość”Link otworzy się w nowym okniehttps://justiz.de/onlinedienste/rechtsprechung/index.php


Ta wersja treści strony została przetłumaczona maszynowo. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Ostatnia aktualizacja: 30/08/2019