Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Prawo państwa członkowskiego - Dania

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej duński. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.

 

Oficjalne tłumaczenie przeglądanej wersji językowej nie istnieje.
Tutaj znajdą Państwo tłumaczenie maszynowe tego tekstu. Ma ono charakter wyłącznie orientacyjny. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Na niniejszej stronie przedstawiono informacje dotyczące systemu prawnego w Danii.

Więcej informacji o duńskim systemie prawa można uzyskać wchodząc na strony internetowe Link otworzy się w nowym oknieduńskiego Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Link otworzy się w nowym oknieduńskiego parlamentu.


Prawnicze bazy danych

Link otworzy się w nowym okniePortal informacji prawnej (Retsinformation) jest portalem umożliwiającym obywatelom dostęp do:

  • ustaw, rozporządzeń administracyjnych, traktatów, ujednoliconych aktów prawnych;
  • dokumentów parlamentarnych;
  • decyzji administracyjnych;
  • decyzji rzecznika praw obywatelskich.

Portal informacji prawnej zawiera całe prawodawstwo obowiązujące w dniu 1 stycznia 1985 r. oraz całe prawodawstwo, które weszło w życie od tego dnia.

Dostęp do bazy danych jest bezpłatny.


Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.
W związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej państwa członkowskie aktualizują obecnie niektóre strony portalu zawierające treści krajowe. Jeżeli dana strona zawiera treści, które nie zostały jeszcze dostosowane w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa, jest to niezamierzone i zostanie wkrótce skorygowane.

Ostatnia aktualizacja: 19/12/2017