Zapri

BETA RAZLIČICA PORTALA JE ZDAJ NA VOLJO!

Obiščite BETA različicoevropskega portala ePravosodje in opišite svojo izkušnjo!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Bendrosios kompetencijos teismai - Škotija

Ta država je v postopku izstopa iz EU.

Stran je strojno prevedena in njena kakovost ni zajamčena.

Kakovost prevoda je: nezanesljiva

Ali menite, da je ta prevod koristen?

Šiame puslapyje pateikiama nuoroda į bendrosios kompetencijos teismus, priklausančius Škotijai, kurios jurisdikcijai priklauso Jungtinės Karalystės teismai.


Bendrosios kompetencijos teismai. įžanga

Court of the Court of Court of the Court of Court of the Court of the Court of Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasthe Court of the Court of the Court of the Court of the Peace Courts and Justice of the Peace Courts (High Court of the Peace Courts Courts and Justice of the Peace Courts) yra Court of the Court of Court of the Court of the Court of the Court of the Court of the Court of the Peace Courts and Justice of the Peace Courts (High Court of the Peace Courts

Škotijos aukščiausieji teismai

Škotijoje juos sudaro Court of Session ir High Court of Justiciary.

Sesijų teismas

Court of Session yra aukščiausiasis Škotijos civilinių bylų teismas, įsikūręs Europos Parlamente Edinburge. Ji posėdžiauja apeliaciniame procese, taip pat kaip civilinis teismas, nagrinėjantis ginčus, įskaitant bylas, susijusias su skolos išieškojimu, žalos atlyginimu, šeimos veiksmais ir komercija.

High Court of Justiciary

Aukštasis baudžiamasis teismas nagrinėja apeliacinius skundus dėl baudžiamųjų bylų ir sunkių baudžiamųjų bylų. Teismo posėdžiai vyksta prieš teisėjui ir vertinimo komisijai.

Kai nagrinėjamos bylos dėl apeliacinio skundo, teismas posėdžiauja Edinburge. Kitos veiklos atveju teismas turi nuolatinį pagrindą Edinburge, Glazge ir Aberdyne, tačiau teismo procesai vyksta ir miestuose, ir Škotijoje.

Apygardų teismai

Teisiniais tikslais Škotija padalinama į šešis regionus, vadinamus šerifrezervatyvais. Kiekvienas Sherifdom turi vyriausiojo teisėjo (Sheriff Principal), kuris ne tik nagrinėja apeliacinius skundus civilinėse bylose, bet ir teikia apeliacinius skundus, bet ir yra atsakingas už veiksmingą visų komercinių bylų perdavimą Sheriff Courts.

Šiuose šerifštauose iš viso yra 39 pirmosios instancijos teismai, kurių dydis ir dizainas skiriasi, tačiau jie visi tarnauja tam pačiam tikslui.

Bylas nagrinėja teisėjas, vadinamas šerifu. Pirmosios instancijos teismų darbas gali būti suskirstytas į tris pagrindines civilinio, baudžiamojo pobūdžio ir kolektyvo darbo kategorijas, administruojamas vietos šerifo raštinės darbuotojų ir jų darbuotojų.

Santrauka Sherriffs turi įgaliojimus vykdyti kai kurias pareigas, susijusias su šerifu, tiek baudžiamajame, tiek civiliniame procese.

Be to, yra naujas visų Škotijos asmens sužalojimų bylų teismas, kurio būstinė yra Edinburge.

Civilinių bylų apeliacinis teismas turi galimybę turėti vieną arba tris Trubo šerifo kolegijas, pirmininkaujančias civilinių bylų apeliaciniams skundams, atsirandantiems vykdant veiklą pirmosios instancijos teisme.

Baudžiamųjų bylų apeliacinis teismas nagrinėja apeliacinius skundus dėl nusikalstamos veikos, susijusios su Sherjoffo ir taikos teisėjų sprendimais.Jis taip pat nagrinėja visus apeliacinius skundus dėl sprendimų, priimtų dėl gelbėjimo privačiomis dalimis sistemos (taikos teismai).

Civilinės bylos

Dauguma civilinių įmonių yra susijusios su asmenų arba organizacijų ginčais. Apygardų teismai nagrinėja trijų skirtingų rūšių bylas:

  • Įprastiems veiksmams, kuriuose daugiausia nagrinėjami santuokos nutraukimo atvejai, vaikai, nuosavybės ginčai, skoliniai įsipareigojimai ir (arba) ieškiniai dėl žalos, kurių suma viršija 5,000 GBP.Išskyrus šeimos ieškinius (išskyrus atvejus, kai ieškomi tik prašymai dėl teisių gynimo), 100,000 GBP arba mažiau veiksmai gali būti keliami tik Sheriff Court.
  • Santrauka, kuria naudojantis taikoma supaprastinta procedūra, daugiausia susijusi su ginčais dėl socialinio būsto nuomos įsiskolinimų, ir žala, patirta dėl asmeninių sužalojimų, kurių piniginė vertė yra 5 000 GBP ar mažiau.
  • Paprasta procedūra, susijusi su ieškiniais, kurių piniginė vertė yra 5 000 GBP ar mažiau ir kuriais siekiama sumokėti, pristatyti ar susigrąžinti kilnojamojo turto nuosavybę, arba nurodymas kam nors konkrečiai.

Be to, apygardų teismai sprendžia daugelį kitų civilinių klausimų ir taiko daug kitų procedūrų, pavyzdžiui:

  • Įvaikinimas,
  • Įmonių likvidavimas,
  • Nelaimingų atsitikimų, per kuriuos žuvo žmonių, tyrimas,
  • Bankrotas

Baudžiamosios bylos

Šerifo teismo baudžiamąsias bylas gali nagrinėti oficiali arba supaprastinta procedūra. „Prokurator Fiscal“ (prokuroro) pareiga yra nuspręsti, kokia procedūra turėtų būti taikoma konkrečiu atveju.

Iškilminga procedūra taikoma sunkiais atvejais, kai mokestis gali būti pritraukiamas į laisvės atėmimo ar neribotos trukmės bausmę, viršijančią dvylika mėnesių. Teismo posėdžiai yra išklausomi prieš „Sheriff“ („Sheriff“) posėdį, kuriame dalyvauja prisiekusi@@

Supaprastinta procedūra taikoma ne tokiems rimtiems atvejams, kai šerifas be vertinimo komisijos nagrinėja bylą. Nors Sheriff nuteisimo įgaliojimai yra apriboti iki dvylikos mėnesių laisvės atėmimo, pasitaiko atvejų, kai jis gali būti padidintas.

Įgaliotinių darbas

Įgaliotinių darbas daugiausia susijęs su mirusio asmens turto perleidimu. Įgaliojimas, kurį teismas suteikia, kad testamento vykdytojas galėtų rinkti ir platinti palikimą, vadinamas „patvirtinimu“. Tai suteikiama tik po to, kai teisme pateikiamas mirusiojo palikimo apyrašas.

Jeigu palikimo bendroji vertė yra ne didesnė kaip 36,000 GBP, ji priskiriama prie „smulkaus palikimo“ ir asmeniui, siekiančiam gauti patvirtinimą, užpildyti tinkamą formą padės vietos šerifo raštinės darbuotojas. Jei palikimo vertė viršija 36,000 GBP, asmenims, kurie siekia gauti patvirtinimą, bus patariama kreiptis į advokatą.

Taikos teisingumo teismai

Taikos teisingumo teismas yra neprofesionalių teisėjų teismas, kuriame taikos teisėjas bylas nagrinėja kartu su teisininko kvalifikaciją turinčiu sekretoriumi. Teismo tarnautojas teikia patarimus teisingumo klausimais teisės ir procedūrų klausimais. Teismas daugiausia nagrinėja ne tokias sunkias baudžiamąsias bylas. Taikos teisėjo priimtu nuosprendžiu skirta bausmė negali būti didesnė kaip 60 dienų laisvės atėmimo, o bauda negali viršyti 2,500 GBP.

Šerifo sekretorius atsakingas už visą administracinį darbą Vyriausiojo teisėjo teisme ir taikos teisme, įskaitant:

  • Baudų ir žalos atlyginimo reikalavimų išieškojimas
  • Teismo nutarčių kopijos, pvz., susijusios su užstatu, bendruomenės grąžos orderiais arba laisvės pavedimų apribojimu.
  • Prisiekusiųjų šaukimą ir administravimą.

Išsamesnės informacijos apie Škotijos teismus galima rasti Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas Škotijos teismų tarnybos interneto svetainėje.

Susijusios nuorodos

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasScottish Courts and Tribunals Service (Škotijos teismų tarnyba)


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 28/10/2019