Zapri

BETA RAZLIČICA PORTALA JE ZDAJ NA VOLJO!

Obiščite BETA različicoevropskega portala ePravosodje in opišite svojo izkušnjo!

 
 

Navigacijska pot

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Naudassodu samaksa

Stran je strojno prevedena in njena kakovost ni zajamčena.

Kakovost prevoda je: nezanesljiva

Ali menite, da je ta prevod koristen?


Savstarpējas atzīšanas princips attiecas arī uz finansiālo sankciju izpildi pārrobežu lietās, tādējādi veicinot šādu sankciju izpildi dalībvalstī, kas nav tā valsts, kurā sankcijas ir piemērotas.


Savienības tiesībās, proti, Saite atveras jaunā logāPamatlēmumā 2005/214/JHA, attiecībā uz finansiālām sankcijām tiek piemērots savstarpējas atzīšanas princips, kas ļauj tiesu vai administratīvajai iestādei nodot finansiālu sankciju tieši citas ES valsts iestādei un panākt, ka šī sankcija tiek atzīta un izpildīta bez jebkādām turpmākām formalitātēm.

Šo principu piemēro visiem nodarījumiem, saistībā ar kuriem var piemērot finansiālas sankcijas, un dubultās sodāmības pārbaude ir atcelta attiecībā uz 39 uzskaitītiem nodarījumiem (piemēram, dalība kriminālā organizācijā, terorisms, cilvēku tirdzniecība, izvarošana, zādzības, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi). Sankcijas ir jāpiemēro dalībvalsts tiesu vai administratīvajām iestādēm, un lēmumam jābūt galīgam, t. i., nevar būt nekādu iespēju pārsūdzēt lēmumu.

Lēmumu kopā ar PamatlēmumāLV paredzēto apliecībuPDF (107 Kb) nosūta tās dalībvalsts kompetentajām iestādēm, kurā atrodas fiziskajai vai juridiskajai personai, par kuru ir pieņemts lēmums, piederošs īpašums vai ienākumi, kurā ir tās ierastā dzīvesvieta vai juridiskā adrese. Katra dalībvalsts izraugās vienu (vai vairākas) iestādi, kas saskaņā ar tās tiesību aktiem ir kompetenta pārvaldīt lēmumu par finansiālu sankciju piemērošanu pārrobežu lietās nosūtīšanu.2017. gadā pēc dažu dalībvalstu iniciatīvas tika izstrādātas Saite atveras jaunā logā5 standartizētas veidlapas. Tie nav saistoši, un to mērķis ir atvieglot mehānismu pārrobežu finansiālo sankciju izpildei, kā noteikts pamatlēmumā, un tie samazinātu ar procedūru saistīto finansiālo un administratīvo slogu.

Valsts, uz kuru nosūtīts lēmums, var atteikt lēmuma izpildi tika atsevišķos ierobežotos gadījumos (piemēram, ja paredzētā apliecība nav pievienota, tā ir nepilnīga; finansiāla sankcija ir mazāka par EUR 70; attiecīgajai personai ir ierobežojumi attiecībā uz tiesiskās aizsardzības līdzekļiem utt.). Lēmuma izpildi reglamentē izpildes valsts tiesību akti. Attiecīgā valsts var piemērot cietumsodu vai cita veida sankcijas, ja finansiālo sankciju nav iespējams izpildīt. Naudas līdzekļus, kas iegūti izpildot lēmumus, uzkrās izpildes valsts, ja vien starp attiecīgajām dalībvalstīm nebūs citas vienošanās.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par īstenošanu dažādās dalībvalstīs, noklikšķiniet Saite atveras jaunā logā šeit (saite jūs aizvedīs uz šai tēmai veltītu Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla krimināllietās tīmekļa vietnes lapu).


Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.

Zadnja posodobitev: 18/12/2019