5 — Ceļu kodeksa pārkāpumi un citi mazāk smagi noziedzīgi nodarījumi

This page has been machine translated and its quality cannot be guaranteed.

The quality of this translation has been assessed as: unreliable

Do you consider this translation useful?


Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi tiek risināti, izmantojot ceļu satiksmes noteikumus, kas ietver nodarījumus, kas saistīti ar alkohola patēriņu, ar ātrumu saistītu nodarījumu un nodarījumu, kas saistīts ar uzvedību avārijas gadījumā.

Kādi ir ar alkohola lietošanu saistītie pārkāpumi?

Likmei ir jābūt diferencētai. Pamatlikmei, no kuras ir paredzēts sods par alkohola lietošanu, ir 0,5 g uz litru asiņu un dažu kategoriju vadītājiem, tā ir no 0,5 g līdz 0,2 g/l asiņu (kandidātiem vadītāja apliecībām, avārijas vadītājiem, transportlīdzekļu vadītājiem, ko izmanto apmaksātajam transportam utt.). No šīs devas policijas tiesa ir kompetenta (nopietns pārkāpums), bet atlikusī daļa sasniedz vismaz 1,2 g uz litru asiņu, tas ir, slieksni, no kura krimināltiesa kļūst kompetenta (nodarījums).

Tiesību akti paredz arī skaidras intoksikācijas pazīmes. Ja jums ir mazāk par 0,5 g uz litru asiņu, bet jums ir skaidri redzamas pazīmes, ko esat norādījis, jūs ārstēs tā, it kā jums būtu vismaz 0,5 g uz litru asins. Tāpat arī gadījumā, ja ātrums ir no 0,5 līdz 1.2 gramiem uz litru asiņu, bet ir skaidri redzamas pazīmes, kas liecina par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, tad ārstēšana būs vismaz 1,2 g uz litru asins.

Kādas sankcijas jūs riskējat?

Jums var būt šādi teikumi: brīvības atņemšana, naudas sods, transportlīdzekļa vadīšanas aizliegums (pagaidu, galīga, tūlītēja izņemšana) vai konfiskācija. Sodi atšķiras atkarībā no pārkāpuma smaguma.

Kas ir ātruma pārkāpumi?

Ar ātrumu saistīti trīs pārkāpumi:

Ar vienkāršu kopsavilkumu

Tas attiecas uz katru pārsniegumu, kas neietilpst citā kategorijā. Sods par vienkāršu kopsavilkuma sodu būs naudas soda maksājums, un lieta tiks izbeigta.

Nopietni pārkāpumi

Sods būs naudas sods (no EUR 25 līdz EUR 500).

Liela ātruma pārkāpums (tikai atkārtota pārkāpuma gadījumā pēc pirmā smagā pārkāpuma)

Sods ir naudassods (EUR 500 līdz EUR 10,000) un soda nauda — brīvības atņemšana (no 8 dienām līdz 3 gadiem) vai viens no šiem sodiem.

Sīkāku informāciju skatīt Satiksmes ministrijas Saite atveras jaunā logāIlgtspējīgas attīstības un infrastruktūras ministrijā (Department of Transport).

Kādi nodarījumi ir saistīti ar uzvedību avārijas gadījumā?

Aizbēgšanas nodarījums

Ja noticis negadījums (neatkarīgi no kaitējuma veida vai svarīguma), jums ir jāpaliek negadījuma vietā līdz brīdim, kad tiks izdarīti visi konstatējumi, citādi ir notikusi noplūde.

Noplūdes gadījumā var piemērot brīvības atņemšanas sodu, naudas sodu un braukšanas aizliegumu.

Nespēja sniegt palīdzību apdraudētajiem cilvēkiem

Palīdzība personai, kurai draud briesmas, ir sodāma, ja, neradot nopietnu apdraudējumu jums vai kādam citam, jūs ar nodomu no kādas personas, kas ir pakļauta nopietnam riskam, vai nu tāpēc, ka šī persona ir identificējusi šo personu, vai arī tāpēc, ka šo situāciju ir aprakstījušas personas, kas lūdz Jūsu palīdzību, ir aprakstījušas šādu gadījumu.

Ja personai netiek sniegta palīdzība briesmās, jums var piespriest brīvības atņemšanu uz laiku no astoņām dienām līdz pieciem gadiem, bet naudas sodu — no EUR 251 līdz EUR 10,000 vai vienu no šiem sodiem.

Pēc nejaušības principa, kā arī bez ievainojuma un nonāvēšanas.

Lietu izskatīs kā vēl vienu neapritē esošu lietu tiesā.

Saites

Saite atveras jaunā logāSatiksmes departaments, atļautā ātruma pārsniegšana


Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.

Lapa atjaunināta: 10/09/2019