Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Nukentėjusiųjų teisės baudžiamosiose bylose - Anglija ir Velsas

Civilinės teisenos srityje nebaigtos procedūros ir procesai, pradėti iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, bus tęsiami pagal ES teisę. Remiantis abipusiu susitarimu su Jungtine Karalyste, atitinkama su Jungtine Karalyste susijusi informacija E. teisingumo portale bus saugoma iki 2022 m. pabaigos.

Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (anglų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: bulgarųispanųčekųvokiečiųestųgraikųprancūzųkroatųitalųlatviųvengrųmaltiečiųnyderlandųlenkųportugalųrumunųslovakųslovėnųsuomiųšvedų.


Jei nukentėjote nuo nusikaltimo, įstatymuose jums nustatytos tam tikros teisės ikiteisminio tyrimo laikotarpiu, vykstant teismo procesui (teisiamajam posėdžiui) ir jam pasibaigus. Taip pat galite pasinaudoti įvairia pagalba ir reikalauti atlyginti nusikaltimu padarytą žalą.

Anglijoje ir Velse baudžiamasis procesas pradedamas ikiteisminiu tyrimu, kuriame policija surenka įrodymus. Užbaigusi tyrimą, nesunkių nusikaltimų atveju policija sprendžia, ar pareikšti kaltinimus įtariamajam. Kitais atvejais byla perduodama prokuratūrai. Prokuroras įvertina, ar surinkta pakankamai įrodymų prieš įtariamąjį, kad būtų galima jį nuteisti, ir ar jo patraukimas baudžiamojon atsakomybėn tarnauja visuomenės interesams. Jei prokuroras nusprendžia, kad baudžiamasis persekiojimas neturi būti vykdomas, byla bus nutraukta. Priešingu atveju prokuroras praneš policijai apie sprendimą dėl kaltinimo, policija pareikš kaltinimą įtariamajam ir byla bus atiduota teismui.

Nesunkių nusikaltimų bylos nagrinėjamos magistratų teismuose. Jas dažniausiai nagrinėja trijų neprofesionalių teisėjų kolegija, o kartais vienas profesionalus teisėjas. Apysunkių ir sunkių nusikaltimų (pavyzdžiui, išžaginimo ar plėšimo) bylos nagrinėjamos Karūnos teisme profesionalaus teisėjo ir prisiekusiųjų. Prisiekusiuosius sudaro 12 atsitiktine tvarka išrinktų visuomenės asmenų, kurie klausosi teisiamajame posėdyje pateikiamų įrodymų ir sprendžia, ar kaltinamasis yra kaltas dėl nusikaltimo. Teisėjas teisiamajame posėdyje priima sprendimus dėl teisės taikymo klausimų, kaip antai, ar galima pateikti tam tikrus įrodymus. Jei prisiekusieji nusprendžia, kad kaltinamasis yra kaltas, teisiamojo posėdžio pabaigoje teisėjas pagal įstatymą skiria bausmę už nusikaltimą.

Šiose duomenų suvestinėse susipažinsite su skirtingais proceso etapais ir savo teisėmis Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasnusikaltimo ikiteisminio tyrimo laikotarpiu, Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasvykstant teismo procesui ar Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspasibaigus (pirmosios instancijos) teismo procesui. Taip pat jose rasite daugiau informacijos apie Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspagalbą ir paramą, kurią galite gauti.


Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.

Paskutinis naujinimas: 19/10/2015