Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Nukentėjusiųjų teisės baudžiamosiose bylose - Šiaurės Airija


Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo, teisės aktais jums suteiktos tam tikros individualios teisės iki teismo proceso (teisminio bylos nagrinėjimo), jo metu ir jam pasibaigus. Taip pat galite naudotis įvairių formų pagalba ir jums gali būti suteikta teisė reikalauti nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo.

Baudžiamasis procesas Šiaurės Airijoje pradedamas nusikalstamos veikos tyrimu, kurio metu policija renka įrodymus. Policijai užbaigus nusikalstamos veikos tyrimą, byla perduodama prokuratūrai. Prokuroras išnagrinėja, ar įtariamojo atžvilgiu yra pakankamai įrodymų, kad būtų pagrįstų perspektyvų jį nuteisti, ir ar baudžiamasis persekiojimas jo atžvilgiu atitinka viešąjį interesą. Jeigu prokuroras nusprendžia, kad baudžiamasis persekiojimas neturėtų būti vykdomas, byla nutraukiama. Kitais atvejais prokuroras parengia bylą teismo posėdžiui ir teikia kaltinimus teisme. Bet kuriuo atveju jums praneš apie prokuratūros sprendimą ir, jeigu byla bus perduodama į teismą, su jumis bus susisiekta ir jums bus nurodyta teismo posėdžio data.

Nesunkių nusikaltimų bylos nagrinėjamos magistratų teismuose (angl. Magistrates’ Courts). Sunkesnių nusikaltimų (pvz., išžaginimo arba plėšimo) bylas nagrinėja teisėjas ir prisiekusieji Karūnos teisme (angl. Crown Court). Prisiekusiuosius sudaro 12 asmenų, atsitiktine tvarka parinktų iš rinkėjų registro, kurie išklauso teisminio bylos nagrinėjimo metu pristatytus įrodymus ir nusprendžia, ar kaltinamasis yra kaltas padaręs nusikalstamą veiką. Teisėjas teisminio bylos nagrinėjimo metu sprendžia teisės klausimus, pvz., ar leidžiama pateikti tam tikrus įrodymus. Teisminio bylos nagrinėjimo pabaigoje, jeigu prisiekusieji nusprendžia, kad kaltinamasis yra kaltas, teisėjas pagal teisės aktus už nusikalstamą veiką skiria bausmę.

Norėdami rasti reikiamą informaciją, spustelėkite toliau pateiktas nuorodas

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas1 - Mano, kaip nusikaltimo aukos, teisės

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas2 - Pranešimas apie nusikaltimą ir mano teisės tyrimo arba teisminio nagrinėjimo metu

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas3 - Mano teisės pasibaigus teisminiam nagrinėjimui

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas4 - Kompensacija

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas5 - Mano teisės į paramą ir pagalbą


Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.

Paskutinis naujinimas: 14/03/2019