Sluiten

BÈTAVERSIE VAN HET PORTAAL NU BESCHIKBAAR!

Bezoek de bètaversie van het Europees e-justitieportaal en vertel ons wat u ervan vindt!

 
 

Kruimelpad

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializuoti teismai - Kipras

De tekst op deze pagina is een automatische vertaling. De kwaliteit wordt niet gegarandeerd.

De kwaliteit van deze vertaling werd beoordeeld als: onbetrouwbaar

Vindt u deze vertaling nuttig?


Kipro Respublikos jurisdikcijai priklauso šie teismai:

Specializuoti teismai

  • Administracinis teismas

Administracinis teismas turi išimtinę jurisdikciją pirmąja instancija nagrinėti ir spręsti pagal Konstitucijos 146 straipsnį pateiktus ieškinius dėl bet kokio administracinę instituciją administruojančių asmenų ar įstaigų sprendimo, veikimo ar neveikimo. Administracinis teismas gali panaikinti bet kurį vykdytiną administracinį aktą, priimtą pažeidžiant ar ultra vires, arba prieštarauja įstatymams ar Konstitucijai. Jeigu apeliacinis skundas yra susijęs su mokestiniu ar tarptautine apsaugos procedūra, teismas galės pakeisti visą sprendimą arba jo dalį.

  • Šeimos teismai

Šeimos teismas turi išimtinę jurisdikciją nagrinėti sutuoktinių, kurie yra Graikijos stačiatikių bažnyčios nariai, prašymus dėl santuokos nutraukimo, vaiko priežiūros, priežiūros ir turtinių ginčų.

Jei šalys priklauso vienai iš kitų Kipro religinių grupių, t. y. armėnus, Maronites arba katalikams, jurisdikcija dėl šių klausimų priklauso religinių grupių šeimos teismui.

Yra 3 šeimos teismų, vienas – Nikosijoje ir Kirenijoje, vienas – Limasolis ir Paphos, o vienas – Larnakos ir Famagustos. Taip pat yra 1 religinių grupių šeimų teismas visoje Kipre, įsikūręs Nikosijoje.

Bylas Šeimos teisme nagrinėja vienas teisėjas, išskyrus prašymus nutraukti santuoką, kurių sudėtis priklauso nuo trijų narių.

  • Darbo ginčų teismas

Pramoninių ginčų teismas turi išimtinę jurisdikciją nagrinėti visus su darbo nutraukimu susijusius pramonės ginčus, kaip antai kompensacijos už neteisingą atleidimą iš darbo mokėjimą (išskyrus atvejus, kai prašoma suma viršija dvejų metų darbo užmokesčio ekvivalentą; tokiu atveju jurisdikciją turi apylinkės teismas), kompensacija vietoj pranešimo, kompensacija už atleidimą iš darbo ir visi kiti mokėjimai pagal darbo sutartį, pavyzdžiui, sukauptas darbo užmokestis, metinės atostogos, 13-ojo mėnesio atlyginimas ar priemokos. Ji taip pat turi jurisdikciją nagrinėti bet kokį civilinį ieškinį, grindžiamą Motherhood įstatymo apsauga, nevienodo požiūrio ir seksualinio priekabiavimo atvejus darbo vietoje, kaupiamuosius fondus ir jų narius.

Darbo ginčų teismą sudaro pirmininkas arba teisėjas, kuris yra Kipro Respublikos teismų tarnybos narys, ir du nariai, kurie nėra juridiniai asmenys ir yra skiriami pagal darbdavių ir darbuotojų atstovų rekomendacijas. Parlamento nariai atlieka tik patariamąjį vaidmenį.

Šiuo metu Kipre yra 3 darbo ginčų dėl pramoninių ginčų, kurių būstinė yra Nikosijoje, Limasolyje ir Larnakoje.

  • Nuomos kontrolės teismas

Nuomos kontrolės teismas turi jurisdikciją nagrinėti atvejus, susijusius su išnuomoto turto išieškojimu, sąžiningo nuomos nustatymu ir kitais pavieniais atvejais.

Kiekvieną nuomos kontrolės teismą sudaro pirmininkas, teisėjų narys ir du nariai, kuriuos pasiūlo savininkams ir nuomininkams atstovaujančios organizacijos. Narių vaidmuo yra patariamasis. Veikia dvi kolegijos.

  • Karo teismas

Karo teismas turi jurisdikciją nusikalstamų veikų, kurias karinio personalo darbuotojai padarė pažeisdamas savo karinį baudžiamąjį kodeksą, atžvilgiu, Nacionalinė apsaugos tarnyba, Baudžiamasis kodeksas ar bet kuris kitas įstatymas, nepriklausantis nuo nustatytos bausmės. Karinio teismo jurisdikcijos išimtį taip pat taiko asmenys, kai tai numatyta Kariniame baudžiamajame kodekse arba kitame įstatyme.

Bylą su pulkininko ar aukštesnio rango atsakovu turi teisti Karinis teismas, įsteigtas taikos palaikymo baudžiamųjų bylų teismui forma.

Teisingumo Teismo pirmininkas yra teisėjas, Kipro Respublikos Teisingumo Teismo narys. Yra du vertintojai, kurie yra karininkai ir yra skiriami Aukščiausiosios teismų tarybos.

Teisės duomenų bazės

Bet kokia oficiali duomenų bazė dar nesukurta. Parengtos kai kurios privačios teisinės duomenų bazės, iš kurių kai kurios teikia prenumeratos paslaugas, o kitos – nemokamai.

Ši informacija yra teismų sprendimai ir pirminės teisės aktai.


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 16/09/2019