Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializuoti teismai - Anglija ir Velsas

Ši šalis vykdo išstojimo iš ES procedūrą.

Šis puslapis išverstas mašininio vertimo priemone ir jo kokybė negali būti užtikrinta.

Šio vertimo kokybė: nepatikima

Ar šis vertimas Jums naudingas?

Šiame puslapyje pateikiama informacija apie kai kuriuos Anglijos ir Velso specializuotus teismus, įskaitant specialiosios jurisdikcijos teismus


Administraciniai teismai

2007 m. teismų teismų ir vykdymo įstatyme buvo sukurta bendra daugumai teismų skirta bendra struktūra, padalyta į Pirmosios instancijos teismą ir Aukštesnysis teismas. Pirmosios instancijos teismas ir aukštesnysis tribunolas turi atskiras kolegijas skirtingiems dalykams, kurie jungia panašias jurisdikcijas. Informaciją apie tribunolus galima rasti Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasJos Didenybės teismų ir specialiosios jurisdikcijos teismų tarnybos interneto svetainėje.

Pirmosios pakopos specialiosios jurisdikcijos teismas

Pirmosios pakopos specialiosios jurisdikcijos teismas yra bendros kompetencijos teismas. Jo pagrindinė funkcija – nagrinėti apeliacinius skundus dėl vyriausybės sprendimų tose srityse, kurios priskiriamos šio specialiosios jurisdikcijos teismo jurisdikcijai. Tam tikrais klausimais jo jurisdikcija apima visą Jungtinę Karalystę. Pirmosios pakopos specialiosios jurisdikcijos teismą šiuo metu sudaro šešios kolegijos:

 • Socialinių teisių kolegija,
 • Sveikatos, švietimo ir socialinės rūpybos kolegija,
 • Karo pensijų ir kompensacijų kariškiams kolegija,
 • Mokesčių kolegija.
 • Bendroji reguliavimo kolegija,
 • Imigracijos ir prieglobsčio kolegija.
 • Nekilnojamojo turto kolegija

Aukštesnysis specialiosios jurisdikcijos teismas

Aukštesnės instancijos teismas, bet ne tik, priima apeliacinius skundus dėl sprendimų, priimtų pirmosios instancijos teismo pirmosios instancijos teisme. Tai yra archyvas, kuriame taip pat yra įgaliojimų tam tikromis aplinkybėmis nagrinėti teisminės peržiūros bylą.

Aukštesnysis tribunolas sudarytas iš:

 • Administracinė apeliacinių skundų kolegija,
 • Žemės kolegija,
 • Mokesčių ir Kanclerio kolegija,
 • Imigracijos ir prieglobsčio kolegija.

Specializuoti teismų ypatumai yra jų patirtis nagrinėjant apeliacinius skundus. Struktūra yra tokia, kad teismų teisėjai yra jų jurisdikcijos teisės ekspertai, o neteisiniai nariai yra profesinės kvalifikacijos arba turintys patirties jų srityje. Atskirų apeliacinių skundų tipų grupės skiriasi priklausomai nuo apeliacinio skundo dalyko.

Darbo ginčų teismai ir apeliaciniai darbo ginčų teismai

Darbo ginčų sprendimo institucija ir Apeliacinis užimtumo teismas nėra specializuoti tribunolai, tačiau juos remia Jos Didenybės teismų taryba. Arbitražo kolegijos vaidmuo – atlikti administracines užduotis, kurios yra būtinos, kad būtų galima pareikšti ieškinius darbo ginčų teismams, o vėliau – nustatyti apeliacinius skundus dėl Užimtumo apeliacinio teismo.

Anglijoje ir Velse administracinio teismo darbą sudaro Anglijos ir Velso administracinės teisės jurisdikcija, taip pat žemesnės instancijos teismų priežiūros jurisdikcija.

Specializuoti teismai

Anglijoje ir Velse veikia šie specializuoti teismai:

 • Koronerio teismuose koroneris (kartais pasitelkdamas prisiekusiuosius) tiria smurtinių, nenatūralių ir įtartinų mirčių priežastis, taip pat staigios mirties, kai mirties priežastis nežinoma, atvejus.
 • Globos teismas priima sprendimus dėl neveiksnių suaugusiųjų (kartais ir vaikų) nuosavybės, reikalų, sveikatos priežiūros ir asmeninės gerovės. Šis teismas taip pat turi įgaliojimus spręsti, ar asmuo yra veiksnus priimti tam tikrą sprendimą. Tai aukštesnės instancijos teismas, kuriame saugomi procesinių veiksmų protokolai, taigi jis gali sukurti precedentus.
 • Karo lauko teismai nagrinėja ginkluotųjų pajėgų nariams iškeltas bylas, kurioms taikytina karo teisė.
 • Bažnytiniai teismai sprendžia klausimus, susijusius su Anglijos bažnyčia ir bažnytine teise
 • Prekybos/Mercantile teismai nagrinėja komercines bylas
 • Technologijos ir statybos teismai nagrinėja klausimus, susijusius su statybos darbais arba IT sutartimis.

Susijusios nuorodos

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasJos Didenybės teismų ir specialiosios jurisdikcijos teismų tarnyba


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 13/09/2019