Specijalizirani sudovi - Engleska i Wales
Ide o strojový preklad tejto stránky - vlastník webovej lokality neručí za jeho kvalitu.
Kvalita tohto prekladu bola ohodnotená ako: nespoľahlivá
Je podľa vás tento preklad užitočný?
Ova stranica sadržava podatke o nekim specijaliziranim sudovima u Engleskoj i Walesu, uključujući tribunale.
Upravni sudovi
Zakonom o sudovima i izvršenju iz 2007. stvorena je jedinstvena struktura za većinu sudova podijeljena na First-tier Tribunal i Upper Tribunal (Viši sud). First-tier Tribunal (Prvostupanjski sud) i Upper Tribunal (Upper Tribunal) imaju zasebne komore koje obuhvaćaju različite predmete, koji povezuju slične jurisdikcije. Pojedinosti o sudovima dostupne su na web-mjestu sudske službe i tribunala Njezinog veličanstva.
Prvostupanjski sud
Prvostupanjski tribunal je opći tribunal. Njegova je glavna funkcija razmatranje žalbi na odluke vlade u područjima nadležnosti tribunala. Za neke je svrhe nadležan na čitavom području UK-a. Prvostupanjski tribunal trenutačno se sastoji od šest vijeća:
- Vijeće za socijalna prava (Social Entitlement Chamber)
- Vijeće za zdravlje, obrazovanje i socijalnu skrb (Health, Education and Social Care Chamber)
- Vijeće za ratne mirovine i naknade za oružane snage (War Pensions and Armed Forces Compensation Chamber)
- Vijeće za porez (Tax Chamber)
- Opće regulatorno vijeće (General Regulatory Chamber)
- Vijeće za imigraciju i azil (Immigration and Asylum Chamber)
- Odjel za nekretnine
Viši tribunal (upper tribunal)
Gornji sud uglavnom, ali ne isključivo, odlučuje o žalbama koje proizlaze iz odluka First-tier Tribunal (First-tier Tribunal). Riječ je o nadređenom sudu te se u određenim okolnostima može obratiti i sudskom preispitivanju.
Viši sud sastoji se od:
- Vijeće za upravne žalbe (Administrative Appeals Chamber)
- Vijeće za zemljište (Lands Chamber)
- Vijeće za porez i sud pravičnosti (Tax and Chancery Chamber)
- Vijeće za imigraciju i azil (Immigration and Asylum Chamber)
Svojstvo sudova njihovo je stručno znanje u predmetu žalbi. Struktura je takve da su tribunali suci stručnjaci u području prava njihove nadležnosti, a nepravni članovi stručno su kvalificirani ili kvalificirani na temelju iskustva u njihovu području. Skupine za pojedinačne vrste žalbi razlikuju se ovisno o predmetu žalbe.
Tribunal za sporove u vezi sa zaposlenjem i Žalbeni tribunal za sporove u vezi sa zaposlenjem (Employment and Employment Appeal tribunals)
The Employment Tribunal and Employment Appeal Tribunal (Žalbeni sud u području zapošljavanja) nalazi se izvan jedinstvene strukture sudova, ali ih podupire HMCTS. Uloga je suda izvršavati administrativne zadaće potrebne za podnošenje zahtjeva sudovima za radne sporove i naknadne žalbe na odluku žalbenog suda za zapošljavanje.
U Engleskoj i Walesu rad upravnog suda uključuje nadležnost upravnog prava u Engleskoj i Walesu, kao i nadležnost za nadzor nad nižim sudovima.
Specijalizirani sudovi
U Engleskoj i Walesu postoji nekoliko specijaliziranih sudova:
- Na Mrtvozorničkom sudu mrtvozornik (ponekad zajedno s porotom) istražuje uzroke nasilnih, neprirodnih i sumnjivih smrti ili iznenadnih smrti čiji je uzrok nepoznat.
- Sud za zaštitu invalida donosi odluke o imovini i poslovima, zdravstvenoj skrbi i osobnoj dobrobiti odraslih osoba (i djece, u nekim slučajeva) koje nisu sposobne same donositi te odluke. Sud također može odlučivati o sposobnosti osobe da donese određenu odluku. To je viši redovni sud i može postavljati presedane.
- Na Vojnom sudu pokreću se predmeti koji podliježu vojnom zakonu protiv pripadnika oružanih snaga.
- Crkveni sudovi odlučuju o pitanjima koja se odnose na crkvu Englesku i crkvu
- Sud nadležan za trgovinska pitanja odnosi se na trgovačke stvari
- Sudovi za tehnologiju i građevinarstvo bave se pitanjima povezanima s građevinskim radovima ili informatičkim ugovorima
Povezane poveznice
Ovo je strojni prijevod sadržaja. Vlasnik ove stranice ne prihvaća nikakvu odgovornost ni obvezu u pogledu kvalitete strojno prevedenog teksta.
Posljednji put ažurirano: 13/09/2019