Agħlaq

IL-VERŻJONI BETA TAL-PORTAL ISSA HI DISPONIBBLI!

Żur il-verżjoni BETA tal-Portal Ewropew tal-Ġustizzja Elettronika u agħtina l-feedback dwar l-esperjenza tiegħek!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializuoti teismai - Italija

Din il-paġna ġiet tradotta awtomatikament u l-kwalità tagħha ma tistax tkun garantita.

Il-kwalità ta' din it-traduzzjoni ġiet evalwata bħala: mhux affidabbli

Taħseb li din it-traduzzjoni hi utli?

Šiame skyriuje pateikiama informacija apie specializuotų teismų veiklą Italijoje.


Speciali jurisdikcija. įžanga

Italijos teisingumas vykdomas Italijos žmonių vardu, o teisėjai – dėl konstitucinių priežasčių – priklauso tik nuo įstatymų. Pagal Italijos Konstitucijos 102 straipsnį teismo funkciją vykdo paprasti magistratai, įsteigti ir reglamentuojami teismų sistemos taisyklių: tai reiškia, kad negalima steigti specialių teisėjų arba specialių teisėjų (išskyrus tuos, kurie aiškiai numatyti). Jas gali steigti tik tam tikrais klausimais besispecializuojantys rūmai, kuriuose dalyvautų tinkami piliečiai, kurie nėra teismų sistemos šalys. Tačiau pati Konstitucija numato teismines institucijas, kurios nepriklauso teismų sistemai (bendrosios teisminės institucijos).

Specializuoti teismai

Italijos jurisdikcija, susijusi su civilinės teisės klausimais (plačiąja prasme), „įprastiniame“ teisingumo ir „administraciniuose“ teismuose mažėja. Administracinių teismų jurisdikcijai priklauso ginti teisėtus teisėtų interesų ir, visų pirma įstatyme nustatytų, asmens teisių klausimus: administraciniai teismai yra apygardos administracinis teismas (TAR), kuris yra pirmosios instancijos teismas, ir Valstybės taryba (kuri yra apeliacinis teismas). Bendrosios kompetencijos teismai turi jurisdikciją bylose, susijusiose su „subjektyviomis teisėmis“; administracinė jurisdikcija yra kompetentinga „teisėtų interesų“ klausimais. Administracinio teisingumo kodeksas, kuris taip pat apima kompetencijos prielaidas, įtrauktas į 104 m. įstatymo galią turintį dekretą Nr. 2010. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasAdministracinio teisingumo kodekso (G.A.) galima rasti (nemokamai) anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

Papildomas teismas yra apskaitos jurisdikcijos teismas: audito Rūmai turi jurisdikciją spręsti viešosios apskaitos ir kitus įstatymuose nurodytus klausimus. Apskaitos kodeksas pateiktas 174 m. Įstatyminiame dekrete Nr. 2016.

Italijoje taip pat taikoma mokesčių jurisdikcija, kurios procedūrinės taisyklės nustatytos 546 m. Įstatyminiame dekrete Nr. 1992. Mokesčių jurisdikciją vykdo provincijos mokesčių komisijos (pirmosios instancijos teismai) ir regioninės mokesčių komisijos (apeliaciniai teismai). Visi su visų rūšių ir rūšių mokesčiais susiję ginčai, įskaitant regioninius, provincijos ir savivaldybės mokesčius ir įmokas į Nacionalinę sveikatos tarnybą, subpareigybes ir papildomas pareigas, atitinkamas sankcijas ir bet kokius kitus mokesčius, priklauso mokesčių jurisdikcijai.

Teisės pažeidimas (Konstitucijos 111 straipsnis) visada gali būti apskųstas Kasaciniam teismui dėl specialiųjų teismų priimtų sprendimų.

Paskutinį kartą atnaujinta: 01/02/2018


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 18/10/2019