Stäng

NU FINNS EN NY BETAVERSION AV PORTALEN!

Testa betaversionen av den europeiska e-juridikportalen och berätta vad du tycker!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializované soudy - Itálie

Den här sidan har maskinöversatts och kvaliteten kan inte garanteras.

Kvaliteten på den här översättningen har bedömts som: otillförlitlig

Var översättningen till någon hjälp?

Tento oddíl obsahuje informace o organizaci specializovaných soudů v Itálii.


Zvláštní příslušnost – úvod

Italské soudnictví je spravováno ve jménu italských občanů a soudců – z ústavních důvodů – podléhá pouze právu. Podle čl. 102 italské ústavy jsou soudní funkce vykonávány běžnými soudci, kteří jsou usazeni a řídí se pravidly systému soudnictví: to znamená, že nelze zřizovat zvláštní soudce nebo zvláštní soudce (kromě těch, které jsou výslovně stanoveny). Mohou být zřizovány pouze v rámci řádných komor specializovaných v určitých oblastech, včetně účasti vhodných občanů, kteří nejsou účastníky soudního systému. Ústava však sama stanoví případy soudních orgánů, které nejsou součástí soudního systému (běžné soudnictví).

Specializované soudy

Italská jurisdikce klesá, pokud jde o záležitosti občanského práva (v širším slova smyslu), v rámci „běžných“ soudů a „správních“ soudů. Správní soudy jsou příslušné k tomu, aby chránily veřejný výkon oprávněných zájmů a zejména právní předpisy, a to i práva jednotlivce: správní soudy jsou regionální správní soud (TAR), který je v řízení v prvním stupni, a Rada státu (která je odvolacím soudem). Obecné soudy jsou příslušné rozhodovat ve věcech týkajících se „subjektivních práv“; správní jurisdikce je příslušná pro záležitosti týkající se „oprávněných zájmů“. Zákon o správním soudnictví, který zahrnuje rovněž předpoklady příslušnosti, je obsažen v legislativním nařízení č. 104 z roku 2010. Odkaz se otevře v novém okně.Zákon o správním soudnictví ( G.A.) je dostupný (zdarma) v angličtině, francouzštině a němčině.

Dalším soudem je soudní příslušnost: účetní dvůr je příslušný ve věcech veřejného účetnictví a dalších záležitostech, které jsou stanoveny zákonem. Zákon o účetnictví je obsažen v legislativním nařízení č. 174 z roku 2016.

V Itálii existuje rovněž daňová pravomoc, jejíž procesní pravidla jsou stanovena v legislativním nařízení č. 546 z roku 1992. Daňovou jurisdikci vykonávají oblastní daňové komise (soudy prvního stupně) a regionální daňové komise (odvolací soudy). Všechny spory týkající se daní všeho druhu a druhu, v každém případě uváděné jako takové, včetně regionálních, obecních a obecních poplatků a příspěvků pro národní zdravotnické služby, podpozice a další poplatky, příslušné sankce a další poplatky a veškeré další poplatky, patří do daňové jurisdikce.

Porušení zákona (čl. 111 ústavy) je vždy napadnutelné kasačním soudem proti rozsudkům vydaným zvláštními soudy.

Poslední aktualizace: 01/02/2018


Toto je strojový překlad. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Poslední aktualizace: 18/10/2019