Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializuoti teismai - Škotija

Kraj ten znajduje się w okresie przejściowym z powodu planowanego wystąpienia z UE.

Ta strona została przetłumaczona maszynowo – nie ma więc gwarancji co do jakości tłumaczenia.

Jakość tłumaczenia została oceniona jako: niedostateczna

Czy to tłumaczenie okazało się przydatne?

Šiame puslapyje aprašomi kai kurie Škotijos specializuoti teismai.


Administraciniai teismai

2007 m. teismų ir teismų vykdymo akte buvo sukurta bendra vieninga struktūra daugumai JK vyriausybei skirtų tribunolų, padalyta į Pirmosios instancijos teismą ir Aukštutinį tribunolą. Pirmosios instancijos teismas ir aukštesnysis tribunolas turi atskirus įvairaus pobūdžio kolegijas, vienijančias panašias jurisdikcijas. Informaciją apie tribunolus galima rasti Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas Jos Didenybės teismų ir specialiosios jurisdikcijos teismų tarnybos interneto svetainėje.

2014 m. Tribunolų (Škotijos) specialiosios jurisdikcijos teismai (angl. Tribunals (Scotland) Act) yra vienas pirmasis Škotijos aukštesnysis teismas (pirmasis aukštesnysis teismas). Pirmieji teismai 2016 m. gruodžio 1 d. perkėlė į naująją struktūrą.

39 m. Škotijos akto 2016 skirsnyje numatyta, kad tam tikrų į Škotiją perkeliamų specializuotų teismų valdymas ir valdymas yra leidžiamas.

Jungtinės Karalystės pirmosios instancijos teismas

Jungtinės Karalystės pirmosios instancijos teismas yra generinių vaistų teismas, kurio pagrindinė funkcija – nagrinėti skundus dėl vyriausybės sprendimų tose srityse, kuriose teismas turi jurisdikciją. Tam tikrais klausimais jo jurisdikcija apima visą Jungtinę Karalystę, įskaitant Škotiją. Pirmosios instancijos teismas šiuo metu yra padalytas į septynias kolegijas:

 • Socialinių teisių kolegija,
 • Sveikatos, švietimo ir socialinės rūpybos kolegija,
 • Karo pensijų ir kompensacijų kariškiams kolegija,
 • Mokesčių kolegija
 • Bendroji reguliavimo kolegija
 • Imigracijos ir prieglobsčio kolegija
 • The Property Chamber

JK aukštesnysis tribunolas

Jungtinės Karalystės aukštesnysis tribunolas daugiausia, bet ne tik, nagrinėja apeliacinius skundus dėl sprendimų, priimtų Jungtinės Karalystės pirmosios instancijos teisme. Tai yra viršesnis registras, taip pat jis gali tam tikromis aplinkybėmis nagrinėti bylas, susijusias su teisminės peržiūros bylomis.

Jungtinės Karalystės aukštesnysis tribunolas sudarytas iš:

 • Administracinė apeliacinių skundų kolegija,
 • Žemės kolegija,
 • Mokesčių ir Kanclerio kolegija,
 • Imigracijos ir prieglobsčio kolegija

Specializuoti teismų ypatumai yra jų patirtis nagrinėjant apeliacinius skundus. Struktūra yra tokia, kad teisėjai yra jų jurisdikcijos teisės ekspertai, o neteisiniai nariai yra profesinės kvalifikacijos arba turintys patirties jų srityje. Atskirų apeliacinių skundų tipų grupės skiriasi priklausomai nuo apeliacinio skundo dalyko.

Employment and Employment Appeals Tribunals (Darbo

Darbo ginčų sprendimo institucija ir Užimtumo apeliacinis teismas nėra vieningi tribunolai, tačiau juos remia Jos Didenybės teismų taryba. Jų užduotis – atlikti administracines užduotis, kurių reikia, kad būtų galima pateikti ieškinį Tarnautojų teismui, o kiti apeliaciniai skundai turi būti pateikti Užimtumo apeliaciniam teismui. Veikia atskiras Škotijos užimtumo apeliacinis teismas.

Škotijos specialiosios jurisdikcijos teismai

Škotijoje veikia keletas teismų. Daugumai teismų jurisdikcijų vadovauja atskiras pirmininkas ar pirmininkas ir kiekviena jų turi skirtingus vykdymo užtikrinimo įgaliojimus. Jų jurisdikcija įvairi – nuo apeliacinių skundų dėl baudų už transporto priemonės stovėjimą nagrinėjimo iki sunkia psichikos liga sergančių pacientų privalomo gydymo ir suvaržymo priemonių taikymo.

Apeliacinius skundus dėl Škotijos teismų sprendimų nagrinėja civiliniai teismai Škotijoje ir juos gali nagrinėti apygardos teismas ir Sesijų teismas.

Škoti jos specialiosios jurisdikcijos teismų reforma

2014 m. specialiosios jurisdikcijos teismų (Škotijos) teismai Škotijos tribunolams nustatė supaprastintą dviejų pakopų struktūrą. Škotijos aukščiausio rango teisėjas, lordas prezidentas, turi naujų struktūrų, panašių į pirmiau aprašytą Jungtinės Karalystės modelį, vadovavimą. Lordas pirmininkas perdavė keletą funkcijų Lady Smitho, kuris buvo paskirtas Škotijos tribunolo pirmininku.Aukštesnysis tribunolas imsis atsakomybės už labiausiai apeliacinių skundų dėl pirmosios pakopos sprendimų nagrinėjimą, pašalindamas juos iš teismų jurisdikcijos. Pirmosios pakopos ir aukštesniojo teismo administravimą vykdys Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas Škotijos teismų tarnyba. Vykstant į Škotijos teismus, specialiosios jurisdikcijos teismai pereina į Škotijos teismus, o pirmasis perdavimas pradėtas 2016 m. gruodžio mėn.

Specialiosios jurisdikcijos teismų praktika

Apskritai Jungtinės Karalystės ir Škotijos specialiosios jurisdikcijos teismų procesas yra ne toks formalus kaip kitų teismų. Specialiosios jurisdikcijos teismų nariai gali būti kitų sričių specialistai ar ekspertai, pavyzdžiui, gydytojai ir specialaus išsilavinimo neturintys asmenys, tačiau pirmininkas beveik visada turi teisininko kvalifikaciją.

Administracinės teisės bylas Škotijoje nagrinėja (atlieka teisminę priežiūrą) Sesijų teismas. Daugiau informacijos apie Škotijos teismus galima rasti Škotijos teismų interneto svetainėje.

Specializuoti teismai

Kai Škotijoje civilinėje ar baudžiamojoje byloje kyla konstitucinis klausimas, kurio pagrindas – susitarimai dėl Jungtinės Karalystės perduotų sričių (pavyzdžiui, žmogaus teisių klausimai), šią bylą gali nagrinėti Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas.

Sheriff Personal Court

2015 m. rugsėjo 22 d. šis teismas buvo įsteigtas kaip nacionalinis asmeninės žalos bylų centras. Asmens žalos bylos gali būti keliamos teisme, jeigu ieškinio suma viršija 5,000 svarų sterlingų. Šalys taip pat turi galimybę ieškinius dėl asmens žalos atlyginimo skirti bet kurios vertės apylinkės (Sheriff Court) teisme. Specialios nuostatos taikomos asmeninių traumų darbo vietoje atvejams: daugiau kaip 1,000 GBP už daugiau kaip 1,000 svarų sterlingų galima kreiptis tiesiogiai į Sheriff Personal Court, o darbo vietos atvejai iki GBP gali būti perduoti Teismui, jeigu vietos šerifas mano, kad jis yra pakankamai svarbus arba sunkus. Nuo 2015 m. rugsėjo 22 d. Session teismas nebegali nagrinėti asmens žalos veiksmų, kurių suma yra mažesnė nei 100,000 GBP.

Kiti teismai:

Susijusios nuorodos

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasJos Didenybės teismų ir specialiosios jurisdikcijos teismų tarnyba

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasLordo Lionas

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasŠkotijos žemių teismas


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 16/09/2019