Zatvori

BETA VERZIJA PORTALA SADA JE DOSTUPNA!

Posjetite BETA verziju europskog portala e-pravosuđe i pošaljite nam povratne informacije!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializované soudy - Švédsko

Ova je stranica strojno prevedena i njezina kvaliteta nije zajamčena.

Kvaliteta ovog prijevoda ocijenjena je kao: nepouzdana

Smatrate li ovaj prijevod korisnim?

Informace o organizaci specializovaných soudů ve Švédsku.


Specializované soudy

Existují některé specializované soudy, které se zabývají spory v různých oblastech specializace.

  • Odkaz se otevře v novém okně.Pracovní soud řeší pracovněprávní spory. Jako pracovní spor se bere v úvahu jakýkoli spor týkající se vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Soud práce je obvykle prvním a jediným příslušným soudem v pracovněprávních sporech. Některé druhy pracovněprávních sporů jsou však nejprve přezkoumány okresním soudem, jehož rozhodnutí lze napadnout u Labour Court, a poté se stane druhým a posledním soudem.
  • Odkaz se otevře v novém okně.Trh se zabývá mimo jiné spory podle zákona o hospodářské soutěži a zákona o marketingu.
  • Odkaz se otevře v novém okně.Odvolací soud projednává opravné prostředky proti rozhodnutím patentového a registračního úřadu ohledně patentů, ochranných známek, průmyslových vzorů atd. Rozhodnutí odvolacího soudu pro patenty se podává kOdkaz se otevře v novém okně. Nejvyššímu správnímu soudu.

Odkaz se otevře v novém okně.Soudy pro půdu a životní prostředí zpracovávají takové případy, jako jsou povolení pro vodní operace a environmentálně nebezpečné operace, otázky ochrany zdraví, ochrany přírody, sběru odpadu, znečištěných oblastí a nebezpečných odpadů, otázky související s životním prostředím a kompenzace, otázky výstavby, demolice a povolení k využívání půdy v rámci územního plánování a stavebního zákona, pachtýř, opravné prostředky v oblasti územního plánování, územní územní plánování, parcelace pozemků, rozvody veřejných služeb a vyvlastňování. Existují pět soudů v oblasti půdy a životního prostředí, které jsou zvláštními soudy u okresních soudů v Nacka, Vänersborg, Växjö, Umeå a Östersund. Odvolání proti rozsudkům a rozhodnutím spolkové země a soudu pro životní prostředí lze podat u odvolacího soudu spolkové země a životního prostředí, který je součástí odvolacího soudu ve Svea. Opravné prostředky v případech zavedených Soudním dvorem pro životní prostředí a v oblasti životního prostředí, které byly předmětem odvolání podaného odvolacím soudem spolkové země a životního prostředí, mohou být podány u Nejvyššího soudu.

Námořní soudy se zabývají případy podle švédského námořního zákoníku (1994: 1009). Sedm námořních soudů je sedm a jsou součástí okresních soudů v Luleå, Sundsvallu, Stockholmu, Kalmar, Malmö, Göteborgu a Värmlandu.

RozhodnutíOdkaz se otevře v novém okně. o přezkumu migračních soudů přijatá Radou pro migraci v oblasti cizinců a ve věcech občanských. Soudy pro otázky migrace jsou zvláštní soudy u soudů v Malmö, Göteborgu a Stockholmu a Luleå. Odvolání proti rozsudkům a rozhodnutím o soudech pro otázky migrace lze podat u odvolacího soudu pro migraci, který je součástí Stockholmského správního soudu.

Některé druhy sporů, které zahrnují nájemné, vlastnictví nemovitostí a pachtýř, jsou předmětem regionálních Odkaz se otevře v novém okně. nájemních a nájemních soudů.Jedná se o kvazisoudní orgány s podobnými pravomocemi soudů.

Další zvláštní soudy

Ve Švédsku neexistuje žádný ústavní soud ani podobný soud.


Toto je strojový překlad. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Poslední aktualizace: 13/09/2019