Zatvori

BETA VERZIJA PORTALA SADA JE DOSTUPNA!

Posjetite BETA verziju europskog portala e-pravosuđe i pošaljite nam povratne informacije!

 
 

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Specializuoti teismai - Švedija

Ova je stranica strojno prevedena i njezina kvaliteta nije zajamčena.

Kvaliteta ovog prijevoda ocijenjena je kao: nepouzdana

Smatrate li ovaj prijevod korisnim?

Informacijos apie Švedijos specializuotų teismų struktūrą paieška.


Specializuoti teismai

Yra keletas specializuotų teismų, kurie nagrinėja įvairių specializacijos sričių ginčus.

  • Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasDarbo ginčų teismas nagrinėja darbo ginčus. Darbo ginčas – bet koks ginčas, susijęs su darbdavio ir darbuotojo santykiais. Darbo ginčų teismas paprastai yra pirmasis ir tik kompetentingas darbo ginčų teismas. Tačiau kai kurių rūšių darbo ginčus pirmiausia nagrinėja apylinkės teismas, kurio sprendimas gali būti apskųstas Darbo teismui, ir jis tampa antru ir paskutiniu teismu.
  • Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasRinkos teismas nagrinėja, be kita ko, ginčus pagal Konkurencijos įstatymą ir Prekybos aktą.
  • Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasPatentų teismas apeliacine tvarka nagrinėja apeliacinius skundus dėl Patentų ir registracijos biuro sprendimų, susijusių su patentais, prekių ženklais, dizainu ir kt. Patentų apeliacinio teismo sprendimas skundžiamasNuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas Aukščiausiajam administraciniam teismui.

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasŽemės ir aplinkos teismų procesai, pavyzdžiui, leidimai vandens operacijoms ir aplinkai pavojingas operacijas, sveikatos apsaugos, gamtos apsaugos, atliekų surinkimo, užterštų vietų ir pavojingų atliekų klausimai, su aplinka susiję žalos atlyginimo ir kompensavimo klausimai, planavimo ir statybos įstatyme numatyti statybos, griovimo ir žemės plotai, kuriais galima naudotis išperkamosios nuomos būdu, su planavimo klausimais susiję skundai, žemės sklypų perskirstymas, komunalinių paslaugų servitutai ir ekspropriacija. Yra penki dirvožemio ir aplinkos apsaugos teismai, kurie yra Nacka, Vänersborgo, Växjö, Umeo ir Östersund apylinkių teismai. Žemės ir aplinkos teismų sprendimus ir sprendimus galima apskųsti Žemės ir aplinkos teismui, kuris yra Svea apeliacinio teismo dalis. Apeliacinius skundus dėl Žemės ir aplinkos teisme nagrinėtų bylų, kurios buvo nagrinėjamos Žemės ir aplinkos apeliaciniame teisme, galima pateikti Aukščiausiajam Teismui.

Jūrų teismai nagrinėja bylas pagal Švedijos jūrų laivybos kodeksą (1994: 1009). Yra septyni jūrų teismai, kurie priklauso Luleå, Sundsvall, Stockholm, Kalmar, Malmės, Gioteborgo ir Värmland apygardos teismams.

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasMigracijos teismai peržiūri Migracijos valdybos priimtus sprendimus Užsieniečių ir piliečių reikalų srityje. Migracijos teismai yra specializuoti Malmės, Geteborgo, Stokholmo ir Liuleo teismų teismai. Migracijos teismų sprendimai ir sprendimai gali būti skundžiami Migracijos apeliaciniam teismui, kuris yra Stokholmo administracinio teismo dalis.

Tam tikrų rūšių ginčus dėl nuomos mokesčių, nuosavybės ir išperkamosios nuomos sprendžia regioniniai Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas nuomos ir ilgalaikės nuomos teismai.Tai pusiau teisminės institucijos, turinčios panašius įgaliojimus kreiptis į teismus.

Kiti teismai

Nėra konstitucinio teismo ar panašaus pobūdžio Švedijoje.


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 13/09/2019