Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

  • Strona główna
  • ...
  • Szkolenie dla pracowników wymiaru sprawiedliwości na poziomie krajowym

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Szkolenie dla pracowników wymiaru sprawiedliwości na poziomie krajowym


Informacje na temat organizacji krajowego szkolenia dla prawników praktyków i pracowników sądu. Rozwiązania szkoleniowe w państwach członkowskich UE zapewniają jakość i intensywność szkolenia.


Krajowe struktury szkolenia kadr wymiaru sprawiedliwości

Krajowe struktury szkoleniowe są głównymi organizatorami europejskiego szkolenia kadr wymiaru sprawiedliwości dla sędziów i prokuratorów. Jednostki zapewniające kształcenie i doskonalenie zawodowe działają w 16 państwach członkowskich. W pozostałych państwach szkolenia są organizowane przez ministerstwa sprawiedliwości, rady sądownictwa lub służby sądowe.

Systemy szkolenia pracowników sądów w państwach członkowskich

Ministerstwa sprawiedliwości oraz sądy w państwach członkowskich są głównymi organizatorami szkoleń dla pracowników sądów w państwach członkowskich UE. W innych państwach członkowskich funkcję tę pełnią szkoły sądownictwa i prokuratury bądź takie struktury jak rady doradcze wysokiego szczebla lub biura prokuratury.

Systemy szkoleń prawników w państwach członkowskich

W państwach członkowskich aplikacje adwokackie i radcowskie organizują w głównej mierze izby adwokackie, kancelarie prawnicze, podmioty organizujące szkolenia oraz szkoły wyższe. W niektórych państwach członkowskich zadanie to jest wykonywane przez sądy apelacyjne i ministerstwo sprawiedliwości. Nadzór nad doskonaleniem zawodowym, gdy jest przewidziane, zapewniają izby adwokackie.


Stroną zarządza Komisja Europejska. Informacje na tej stronie nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Komisji Europejskiej, nie ponosi ona również odpowiedzialności za wszelkie informacje, dane czy odniesienia na niej zawarte. Więcej informacji na temat praw autorskich odnoszących się do stron UE znajduje się na stronie „Informacje prawne”.

Ostatnia aktualizacja: 01/02/2020