-
Atsakovai (baudžiamosios bylos)
Jei esate įtariamas arba kaltinamas padaręs baudžiamąjį nusikaltimą, šiose duomenų suvestinėse rasite informacijos apie baudžiamojo proceso ir įvairių jo etapų eigą. Jose išaiškinamos jūsų teisės ir pareigos kiekvienu etapu – nuo ikiteisminio tyrimo iki laikotarpio pasibaigus teisminiam bylos nagrinėjimui. Be to, duomenų suvestinėse pateikiama informacija apie taikomas procedūras nesunkių pažeidimų, kaip antai Kelių eismo taisyklių pažeidimai, atvejais.
-
Nusikaltimų aukos
Jei nukentėjote nuo nusikaltimo, turite įvairių teisių. Tai gali būti teisės, susijusios su galimybe iškelti nusikaltėliui (baudžiamąją) bylą arba reikalauti žalos atlyginimo, apsaugos ar pagalbos. Šios teisės įvairiose Europos Sąjungos valstybėse narėse skiriasi.
-
Pagrindinės teisės
Sužinokite, kaip pagrindinės teisės saugomos Europos Sąjungoje.
-
Viešieji dokumentai
2016 m. liepos 6 d. priimtu ir nuo 2019 m. vasario 16 d. visose ES šalyse taikomu Reglamentu dėl viešųjų dokumentų (Reglamentas 2016/1191) supaprastinamas valstybių narių keitimasis tam tikrais viešaisiais dokumentais.
- Neaizsargātu pieaugušo aizsardzība
-
Nepilnamečių teisės teismo procesuose
Vaiko interesus atitinkantis teisingumas – tai teisingumo sistema, kuria užtikrinama aukščiausio lygio pagarba visoms vaiko teisėms ir veiksmingas jų įgyvendinimas.
-
Teisė kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais
Jei nukentėjote nuo aplinkai kenksmingos veiklos ar tiesiog esate budrus pilietis, kuriam rūpi aplinkos apsauga, turėtumėte žinoti savo teises, jei tektų kreiptis į teismą ar teikti skundą vienai iš kompetentingų nacionalinių institucijų, ypač jei esate užsienyje. Šios teisės taip pat suteikia jums galimybę prašyti nacionalinių institucijų ir organizacijų pagalbos ieškant naudingos informacijos. Kartais neaišku, nuo ko pradėti ir į ką kreiptis. Šiose suvestinėse rasite įvairios informacijos apie tai, ko reikėtų tikėtis įvairiose Europos Sąjungos šalyse.