Тук е поместена информация относно структурите, които отговарят за съдебното обучение в държавите - членки на ЕС, което е организирано от самите структури:
- Белгия:
От февруари 2008 г. Институтът за съдебно обучение организира обучение за съдии, прокурори, съдебни служители и други професионалисти от съдебната система. - България: информационен лист на Национален институт на правосъдието (751 KB)
- Чешка република: информационен лист на Съдебната академия (124 Kb)
- Дания: информационен лист на Съдебната администрация (120 Kb)
- Гемания:
Германската съдебна академия носи отговорност за продължаващото обучение на всички съдии и прокурори на национално ниво. - Естония: информационен лист на Отдела за съдебно обучение към Върховния съд (122 Kb)
- Ирландия:
Институтът по правни науки (The Judicial Studies Institute) организира обучение, семинари и образователни посещения за съдебната власт. Той е свързан със Съдебната служба на Ирландия. - Гърция: информационен лист на Националния институт на съдебните служители (137 Kb)
- Испания:
информационен лист на Училище за магистрати (131 Kb)
информационен лист на Центъра за правни науки (250 Kb) - Франция:
Информационен лист на Национално училище магистрати (131 Kb)
Информационен лист на Националното училище за съдебните служители (129 Kb) - Хърватия:
От 1 януари 2010 г. Съдебната академия на Хърватия функционира като публичен институт, чийто цели включват усилия за организиране на програмите за първоначално обучение за стажанти в органите на съдебната власт и кандидати за съдии и заместник-прокурори (програма на Държавното училище за магистрати) и за осигуряване на продължаващо професионално обучение за съдии и заместник-прокурори. - Италия: информационен лист на Училището за магистрати (136 Kb)
- Кипър: информационен лист на Върховния съд (130 Kb)
- Латвия:
Центърът за съдебно обучение на Латвия беше създаден за предоставяне на продължаващо обучение на съдии, съдебни служители, съдебни изпълнители и други практикуващи юристи. - Литва: информационен лист на Центъра за обучение на националната съдебна администрация (122 Kb)
- Люксембург:Министерството на правосъдието на Люксембург отговаря за първоначалното и продължаващото обучение на съдии и прокурори.
- Унгария:
Националният съдебен съвет на Унгария отговаря за първоначалното и продължаващото обучение на съдии.
Службата на унгарския главен прокурор е отговорна за центъра, предоставящ обучение за прокурорите и служителите на прокуратурата. - Малта: информационен лист на Комитета за юридически науки (117 Kb)
- Нидерландия: информационен лист на Центъра за съдебно обучение (117 KB)
- Австрия: информационен лист на отдела за обучение на съдии и прокурори към Министерството на правосъдието (129 Kb)
- Полша: информационен лист на Националното (133 Kb) училище на съдебната власт и държавната прокуратура
- Португалия: информационен лист на Центъра за юридически науки (137 Kb)
- Румъния: информационен лист на Националния институт на магистратите (130 Kb)
- Словения: информационен лист на Центъра за съдебно обучение към Министерството на правосъдието (135 Kb)
- Словакия:
Съдебната академия на Словакия организира първоначално и продължаващо обучение за съдии, прокурори и съдебни служители. - Финландия:
Звеното за обучение към Министерството на правосъдието на Финландия е отговорно за организирането на обучение за служителите на Министерството на правосъдието и на съдилищата. - Швеция: информационен лист на Академията за съдебно обучение на шведските съдилища (124 Kb)
За по-подробна информация относно курсовете за първоначално обучение в държавите членки, моля, направете справка с проектния уебсайт „Меню за правосъдие“ като натиснете тук (информация относно първоначалното обучение може да бъде получена, като изберете „access to country data set“).