Az alábbiakban találhatók az uniós tagállamokban működő igazságügyi képzésért felelős struktúrák által nyújtott, rájuk vonatkozó információk:
- Belgium:
2008 februárjától az igazságügyi képzési intézet szervez képzéseket a bírók, ügyészek, a bírósági személyzet és más jogászok számára. - Bulgária: tájékoztató a Nemzeti Igazságszolgáltatási Intézetről (751 KB)
- Cseh Köztársaság: tájékoztató a Jogi Akadémiáról (124 Kb)
- Dánia: tájékoztató a Közigazgatási Bíróságról (120 KB)
- Németország:
A német Jogi Akadémia felel valamennyi bíró és ügyész nemzeti szintű továbbképzéséről. - Észtország: tájékoztató a Legfelső Bíróság igazságügyi képzési osztályáról (122 Kb)
- Írország:
A jogi továbbképzési intézet szervezi a bírói kar számára a képzéseket, szemináriumokat és szakmai látogatásokat. Kapcsolódik Írország Bírósági Szolgálatához. - Görögország: tájékoztató a Nemzeti Bírósági Végrehajtók Intézetéről (137 Kb)
- Spanyolország:
tájékoztató a bírói továbbképző intézetről (131 Kb)
tájékoztató a Jogi Tanulmányok Központjáról (250 Kb) - Franciaország:
tájékoztató a nemzeti bírói továbbképző intézetről (131 Kb)
tájékoztató a nemzeti törvényszéki írnokképző iskoláról (129 Kb) - Horvátország:
2010. január 1-jétől a horvát Jogi Akadémia állami intézményként működik, amelynek célkitűzései közé tartozik az igazságügyi hatóságok gyakornokai, valamint a bírójelöltek és ügyész-helyettesek számára alapképzést szervezzen (bírósági tisztviselők állami oktatási programja) és biztosítsa a bírók és ügyész-helyettesek folyamatos szakmai képzését. - Olaszország: tájékoztató a bírói továbbképző intézetről (136 Kb)
- Ciprus: tájékoztató a Legfelső Bíróságról (130 Kb)
- Lettország:
A litván Igazságügyi képzési Központot azért hozták létre, hogy folyamatos képzést nyújtson a bírók, a bírósági személyzet, a végrehajtók és más jogászok számára. - Litvánia: tájékoztató a nemzeti közigazgatási bíróság képzési központjáról (122 Kb)
- Luxemburg:
Luxemburg Igazságügyi Minisztériuma felel a bírók és ügyészek alap- és továbbképzéséért. - Magyarország:
A magyar Országos Bírói Tanács felel a bírók és ügyészek alap- és továbbképzéséért.
Magyarország Ügyészsége felelős az ügyészek és az ügyészség alkalmazottjai számára képzést nyújtó központért. - Málta: tájékoztató a jogi tanulmányok bizottságáról (117 Kb)
- Hollandia: tájékoztató a jogi tanulmányi központról (126 Kb)
- Ausztria: tájékoztató az Igazságügyi Minisztérium bíráknak és ügyészeknek képzést nyújtó osztályáról (129 Kb)
- Lengyelország: tájékoztató a nemzeti bíró és ügyészképző iskoláról (133 Kb)
- Portugália: tájékoztató az igazságügyi képzési központról (137 Kb)
- Románia: tájékoztató a Nemzeti Bíraintézetről (130 Kb)
- Szlovénia: tájékoztató az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi képzési központjáról (135 Kb)
- Szlovákia:
Szlovákia Jogi Akadémiája szervezi a bírók, ügyészek és bírósági személyzet alap-és továbbképzését. - Finnország:
A finn Igazságügyi Mnisztérium képzési csoportja felel az Igazságügyi Minisztérium és a bíróságok alkalmazottjai képzésének megszervezéséért. - Svédország: tájékoztató a svéd bíróságok igazságügyi képzési akadémiájáról (132 Kb)
A tagállamokban zajló alapképzésekre vonatkozó részletesebb információkért kattintson a „Menu for Justice” projekt honlapjára itt (az alapképzésre vonatkozó információt az „access to country data set” menüpont alatt találja).