Cerrar

YA ESTÁ DISPONIBLE LA VERSIÓN BETA DEL PORTAL

Visite la versión BETA del Portal Europeo de e-Justicia y díganos qué le parece.

 
 

Recorrido de navegación

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Ako nájsť mediátora - Škótsko

Este país está en proceso de transición para abandonar la UE.

Esta página es una versión realizada por traducción automática. No hay garantía de que sea de calidad.

Esta traducción ha recibido la siguiente evaluación: inaceptable

¿Le ha resultado útil?

Táto časť vám pomôže nájsť mediátora v Škótsku.


Ako nájsť mediátora v Škótsku

Scottish Mediation spravuje Škótsky mediačný register (SMR), ktorý poskytuje nezávislý register mediátorov a mediačných služieb, ktorí spĺňajú minimálne „normy praxe“ mediácie v Škótsku. Uvedené normy stanovuje nezávislý výbor pre procesné normy a vyžadujú minimálnu úroveň odborného vzdelania, skúseností a priebežného profesného rozvoja.

Stránka Škótska mediačná webová stránka Odkaz sa zobrazí v novom okne „nájdi mediátorovi“ ponúka bezplatný prístup k informáciám o ľuďoch, ktorí praktizujú všetky druhy mediácie. Údaje sú na stránke aktualizované mediátormi aspoň raz ročne a obsahujú informácie o ich odbornom vzdelaní, priebežnom profesnom rozvoji a oblastiach špecializácie.

Jedným z cieľov Škótskeho mediačného registra je ubezpečiť občanov o profesionálnych kvalitách mediátora, ktorého si vyberú, a to osvedčením o splnení minimálnych požiadaviek. Mediátori, ktorí sú uvedení v SMR, sa môžu nazývať „mediátor registrovaný v Škótskom mediačnom registri“ a pri svojom mene môžu používať logo SMR.

Škótsky mediačný úrad takisto spravuje linku pomoci Škótska, ktorá poskytuje poradenstvo a informácie pre ľudí o mediácii a o tom, ako sa k nej dostať. Prostredníctvom pomoci môže škótska mediácia takisto organizovať medializáciu prostredníctvom panelu sprostredkovateľov o SMR alebo odkázať ľudí na vhodnú mediačnú službu.

Škótska mediácia takisto podporuje a podporuje proces mediácie v prípade sťažností NHS v Škótsku – táto práca je financovaná škótskou vládou. Ďalšie informácie o mediácii a o tom, ako sa dostať k nej, nájdete na škótskej webovej lokalite venovanej mediácii.

Škótska vláda tiež uverejnila rady týkajúce sa riešenia sporov bez toho, aby sa obrátila na súd vrátane poradenstva o mediácii na Odkaz sa zobrazí v novom okne webovej lokalite mygov.cot.

Je prístup do databázy mediátorov bezplatný?

Áno, prístup k informáciám o mediátoroch je bezplatný.

Mediátora môžete vyhľadať nasledujúcim spôsobom:

Prejdite na internetovú stránku kliknutím na odkaz Odkaz sa zobrazí v novom okne Škótsky mediačný register alebo napíšte URL adresu http://www.scottishmediation.org.uk/find-a-mediator/ do Odkaz sa zobrazí v novom oknesvojho prehliadača a postupujte podľa pokynov pre nájdenie mediátora, ktorý vám za daných okolností bude najviac vyhovovať.

Kontaktujte škótsku mediáciu prostredníctvom svojej webovej stránky, písomne ich v 18 York Place, Edinburg EH1 3EP, Spojené kráľovstvo alebo telefonicky na telefónnom čísle + 44 (0) 131 556 1221.

Súvisiace odkazy

Odkaz sa zobrazí v novom okneŠkótska mediácia

Odkaz sa zobrazí v novom oknehttp://www.scottishmediation.org.uk/Odkaz sa zobrazí v novom okne škótsky mediačný register

Odkaz sa zobrazí v novom okne mygov.scot


Toto je strojový preklad obsahu. Vlastník tejto webovej lokality nenesie žiadnu zodpovednosť ani inak neručí za kvalitu strojového prekladu.

Posledná aktualizácia: 19/03/2020