Fechar

A VERSÃO BETA DO PORTAL JÁ ESTÁ DISPONÍVEL

Visite a versão BETA do Portal Europeu de Justiça e conte-nos a sua experiência!

 
 

Percurso de navegação

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Księgi wieczyste w państwach członkowskich - Austria

Esta página foi traduzida automaticamente. A qualidade da tradução não pode ser garantida.

Qualidade da tradução: inaceitável

Considera que esta tradução foi útil?

Ta strona portalu zawiera przegląd rejestru nieruchomości w Austrii.


Jakie informacje można znaleźć w niemieckim rejestrze nieruchomości (Grundbuch)?

Odpowiedzi na pytania prawne i merytoryczne można uzyskać w księdze wieczystej. Rejestr nieruchomości zawiera udokumentowane informacje na temat wszystkich prawnie wiążących transakcji w Austrii.

Austriacki rejestr nieruchomości i elektroniczne archiwa są dostępne za pośrednictwem sądów, notariuszy, adwokatów i agencji rozrachunkowych.

Czy dostęp do niemieckiego rejestru nieruchomości jest bezpłatny?

Należy uiścić niewielką opłatę. Kwota ta musi zostać wpłacona do sądu, notariusza, adwokata lub jednej z agencji rozrachunkowych. Agencje rozrachunkowe są wskazane w rubryce „Rejestr gruntów” na stronie głównej austriackiego sądownictwa. Link otworzy się w nowym okniehttp://www.justiz.gv.at/

W jaki sposób przeszukiwać niemiecki rejestr nieruchomości?

Poprzez wpisanie do bazy danych o liczbie miejscowości i o liczbie depozytów (EZ) lub o numerze gruntowym, z bazy danych można pobrać następujące informacje:

  • Bieżące i historyczne wyciągi z rejestru nieruchomości
  • Wyciągi z urządzeń pomocniczych

Informacje te powinny zawierać wszystkie dane wyprostowane. Dostęp do usuniętych danych można uzyskać również na wniosek (w przypadku danych wprowadzonych po przejściu na rejestr elektroniczny). Starsze dane są dostępne tylko na papierze.

Rejestr ogólny, zbiór dokumentów i dyrekcje pomocnicze są podawane do wiadomości publicznej. Dostęp do informacji poprzez zwykłe poszukiwanie osób (właścicieli) jest poważnie ograniczony. Za pomocą dowodu interesu prawnego takie wyszukiwanie może być przeprowadzone przez sądy rejonowe (Land register).

Historia

Z około 1870 do 1992 r. księgi wieczyste były prowadzone w formie papierowej. W latach 1980 – 1992 dane zostały przekazane do bazy danych. W 7.5.2012 r. dokonano przeniesienia rejestru nieruchomości do nowego etapu programowania i od tego czasu jest dalej rozwijany (zautomatyzowany).


Ta wersja treści strony została przetłumaczona maszynowo. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Ostatnia aktualizacja: 13/08/2020