Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

  • Pradžia
  • ...
  • ...
  • ...
  • Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo atveju taikomi teismo mokesči

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Opłaty sądowe – postępowanie w sprawie drobnych roszczeń - Węgry

Šis puslapis išverstas mašininio vertimo priemone ir jo kokybė negali būti užtikrinta.

Šio vertimo kokybė: nepatikima

Ar šis vertimas Jums naudingas?


WPROWADZENIE

Jakie opłaty są stosowane?

Ile należy zapłacić?

Co się dzieje, jeżeli dana osoba nie uiszczają opłaty sądowe?

Jak można uregulować opłaty sądowe?

Co muszę zrobić po megfizettem składki?

WPROWADZENIE

Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiające europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń, na podstawie rozporządzenie (WE) nr 861/2007 z dnia 11 lipca 2007 r. w sprawie drobnych roszczeń w postępowaniu wszczętym w celu egzekwowania opłat sądowych na Węgrzech ustawą XCIII z 1990 r. przepisy dotyczące obowiązków; Zgodnie z tymi zasadami, postępowanie wszczęto z wartości roszczenia w wysokości 6 procent opłaty odbywa się w drodze nabycia w urzędach pocztowych, znaczków lub opłat w odniesieniu do urzędu podatkowego. Państwo, organ podatkowy może być również wypłacane przelewem na opłaty.

Jakie opłaty są stosowane?

Wszczęcie procedury sądowej, uiszcza się należności.

Ile należy zapłacić?

W przypadku roszczeń pieniężnych, roszczenia (z wyłączeniem odsetek) w przypadku roszczenia niepieniężnego, kwotę roszczenia, ale nie mniej niż 6 % szacowanej wartości 15,000 HUF. Nie HUF denominowane roszczenia pieniężnego, żądania skargi w chwili przedłożenia forint kursowi centralnemu bankowi centralnemu po rozpatrzeniu tej opłaty należy uiścić.

Co się dzieje, jeżeli dana osoba nie uiszczają opłaty sądowe?

Wszczęcie postępowania, jeżeli wnioskodawca nie wniesie opłaty, sąd żąda zapłaty podatku. Jeżeli skarżący nie uczyni tego w określonym terminie, pozew zostaje zwrócony.

Jak można uregulować opłaty sądowe?

1. Wnioskodawca może uregulować opłaty sądowe za skarbową. W illetékbélyeget w urzędach pocztowych może być wymagane. Uiszczenie opłaty sądowej opłaty skarbowej, wysokość opłat powinna być zaokrąglona w sposób umożliwiający 50 HUF poniżej skreśla się, a pozostała część w wysokości 50 HUF oraz kwoty 100 HUF powinny być brane pod uwagę.

2. Wnioskodawca opłat sądowych przez państwo organ podatkowy może zapłacić na podstawie obliczeń. W tym przypadku kopia wniosku przekazuje się do urzędu podatkowego, podczas gdy opłata pobierana przez organ podatkowy, stosując dostępne przekazy pieniężne lub określonych przez organ podatkowy, przelewem na konto nr i, jeśli to możliwe, akceptanta mogą również zostać pokryte. Stosowanie opłaty proceduralne, urząd ds. podatków i ceł, dla każdego okręgu (Budapeszt) adóigazgatóságához mogą być składane.

Co muszę zrobić po megfizettem składki?

  1. Uiszczenie opłaty sądowej w przypadku illetékbélyeget pieczęcie widniejące na wniosek, a następnie zostać wniesione przed Trybunał Sprawiedliwości skargi. Wniosek illetékbélyeget átírnia przyklejonym do klienta lub jakiejkolwiek oznaki nie powinny mieć zastosowania.
  2. Poprzez nałożenie opłat sądowych, podatek stanowy organ przekazuje jej uzasadnienie skargi poprzez prezentację, po której skarga wniesiona do Trybunału Sprawiedliwości.

Ta wersja treści strony została przetłumaczona maszynowo. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Ostatnia aktualizacja: 03/02/2016