Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Księgi wieczyste w państwach członkowskich - Niderlandy

W niniejszej części przedstawiono w zarysie niderlandzki rejestr nieruchomości.


Jakie informacje można znaleźć w niderlandzkim rejestrze nieruchomości?

Link otworzy się w nowym oknieNiderlandzki rejestr nieruchomości stanowi własność i jest prowadzony przez Kadaster (Agencję ds. Katastru, Rejestru Nieruchomości i Map), organ władzy publicznej odpowiedzialny za dokonywanie wpisu praw i interesów dotyczących każdej nieruchomości (w tym gruntów i budynków) oraz ich specyfikacji (np. wielkości).

Czy dostęp do niderlandzkiego rejestru nieruchomości jest bezpłatny?

Nie, pobierana jest opłata. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową agencji Link otworzy się w nowym oknieKadaster.

W jaki sposób przeszukiwać niderlandzki rejestr nieruchomości

Osoby zawodowo zajmujące się nieruchomościami w Niderlandach, którzy wykupili subskrypcję na niderlandzki rejestr nieruchomości mogą przeszukiwać go używając następujących parametrów przeszukiwania:

 • imię i nazwisko/nazwa właściciela lub osoby związanej z nieruchomością
 • adres
 • kod pocztowy
 • identyfikator katastralny
 • mapa
 • mapa danej nieruchomości
 • numer aktu nabycia tytułu do nieruchomości
 • nazwa nieruchomości.

Wszystkie informacje podane są w języku niderlandzkim, a rachunki za korzystanie z rejestru wystawiane są co miesiąc.

Użytkownicy zawodowo zajmujący się nieruchomościami, którzy wykupili subskrypcję w krajach uczestniczących w Link otworzy się w nowym oknieEULIS (europejskim serwisie informacji o nieruchomościach) mogą przeszukiwać niderlandzki rejestr nieruchomości według następujących parametrów:

 • adres
 • kod pocztowy
 • identyfikator katastralny
 • mapa
 • mapa nieruchomości.

Wszystkie informacje podane są w języku angielskim; należności za korzystanie z rejestru regulowane są za pośrednictwem danego krajowego rejestru nieruchomości.

Osoby fizyczne mogą przeszukiwać niderlandzki rejestr nieruchomości stosując następujące parametry:

 • adres
 • kod pocztowy.

Wszystkie informacje (jakkolwiek w ilości mniejszej niż informacje dostarczane użytkownikom zawodowo zajmującym się nieruchomościami) podane są w języku niderlandzkim, a płatności można dokonać kartami Mastercard, Visa Electron, Visa, American Express, Diners Club, iDEAL lub czekiem internetowym.

Historia niderlandzkiego rejestru nieruchomości

Dostępne są informacje dotyczący wszystkich nieruchomości od daty założenia niderlandzkiego rejestru Kadaster (1832 r.).

W latach 1981 – 1985, w niderlandzkim rejestrze Kadaster umieszczono w systemach skomputeryzowanych wszystkie posiadane wówczas informacje. Informacje pochodzące z roku 1985 i późniejsze są dostępne w trybie online. Dostęp do informacji historycznych (lata 1832-1985) można uzyskać w archiwach cyfrowych obsługiwanych przez pracowników rejestru Kadaster.

Ciekawe strony

Link otworzy się w nowym oknieeuropejski serwis informacji o nieruchomościach, Link otworzy się w nowym okniekataster (Agencja ds. Rejestru Nieruchomości i Map)


Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Ostatnia aktualizacja: 06/02/2015